درباره ما

اولین اپیزود پادکست ChannelB با اسم اولیه‌ی کانال‌ بی و با کمک ناملیک در تابستان ۲۰۱۵ منتشر شد. از آن به بعد هر سه هفته یک بار اپیزود جدیدی منتشر شده است، کمابیش. در هر اپیزود پادکست گزارش بلند یک ماجرای واقعی را که در یک رسانه‌ی معتبر انگلیسی‌زبان منتشر شده به فارسی می‌شنوید.

از زمستان ۱۳۹۵ پادکست با همکاری یک تیم سه نفره تولید می‌شود.

علی بندری

صاحب صدای پادکست

علی شنونده‌ی حرفه‌ای و تولید‌کننده‌ی آماتور پادکست است. عادت دارد چیزهای جالبی را که می‌خواند برای دوستانش تعریف کند و اخیراً کشف کرده‌ که اولین بار که این کار را کرده‌ هشت سالش بوده. ماجرایش مفصل است و اگر دیدیدش ازش بخواهید برایتان تعریفش کند. علی با همسرش فاطمه و دخترش تارا در اسلو زندگی می‌کند، جایی که بر اساس افسانه‌ها شش ماه شب است و شش ماه روز.

علی صاحب صدایی است که در پادکست می‌شنویم.

هدیه کعبی

مترجم

هدیه متولد اهواز است و بزرگ‌شده‌ی همان‌جا. در دانشگاه اول کامپیوتر خوانده و بعد مترجمی فرانسه، از همان موقع‌ها هم مشغول کار ترجمه، ویرایش و تولید محتوا شده. در زندگی بیشتر از هر چیزی به مطالعه، تماشای فیلم و سریال و گربه‌ها علاقه دارد و از ورزش، سفر، آشپزی و البته خوابیدن لذت می‌برد.

هدیه‌ مترجم بیشتر متن‌هایی است که در پادکست می‌شنویم.

اپیزود محبوب : مسترمایند

امید صدیق‌فر

تدوین، صداگذاری و طراحی صدا

امید صدیق‌فر از قسمت ۱۵ با ChannelB هم‌کاری می‌کند. کار اصلی امید تدوین است اما در کنارش کارهایی مثل صداگذاری و طراحیِ صدا هم انجام می‌دهد. مسئولیت امید در پادکست ویرایش و تقطیع گفتارهای خام، انتخاب موسیقی و جلوه‌هایِ صوتی و چینشِ روایتِ صوتی پادکست است.

اپیزود محبوب: داستان ناتمام پرومته‌‌ئا

مدی عقیلی

مترجم

مَدی عقیلی طراحی‌شهری خوانده. شهردوست و علاقه‌مند به دوچرخه، قصه شنیدن، سفر رفتنِ با مشقت و نگاه کردن به پایین از بالای کوهِ کُرکوادو ریو است.

ایده‌آلش، زندگی در نیم‌کره شمالی برای شش‌ ماه اول سال و سکونت در نیم‌کره جنوبی برای شش ماه دوم سال است منتها در حال حاضرساکنِ تمام‌وقتِ سرزمین‌های جنوبی است.

مدی از زمستان ۱۳۹۵ در ترجمه‌ی مطالب تکمیلی سایت چنل‌بی مشارکت می‌کند.

اپیزود محبوب: به زبان آتش

مریم منوچهری

مدیر کانال تلگرام

مریم منوچهری نویسنده و قصه‌نویس آبادانی‌ است و آرزویش این است که یه روز صنعت نفت آبادان قهرمان ایران بشود. مریم کارشناس روابط عمومی و مدیریت شبکه‌های اجتماعی است و عاشق آشپزی و فوتبال و دریا و روزهای جمعه.
مریم مدیر کانال تلگرام و صفحه‌ی اینستاگرام چنل‌بی است.

اپیزود محبوب: آنگلا مرکل

فرشید نجاریان

سردبیر سایت

فرشید نجاریان یزدی است ولی از ۱۸ سالگی تهران و چند سالی هم تانزانیا زندگی کرده است. در پلی‌تکنیک مهندسی هوافضا خونده ولی کاری با تحصیلاتش نداشته و همیشه مشغول موسیقی، تاتر و سینما بوده و هست.
فرشید از پاییز ۱۳۹۶ سردبیر سایت پادکست است.

اپیزود محبوب: سیلک رود

زهرا مدرس

مترجم

زهرا متولد و فعلاً ساکن تهران است اما در پی مهاجرت به شهرهای شمالی. در دانشگاه صنایع دستی خوانده و چند سالی هست که در کنار کارهای دیگر به طراحی و بافت پارچه هم مشغول است. همیشه مشتاق شنیدن روایت هایی از زندگی های متفاوت و سرگذشت آدمها بوده و علاقه‌مند به پیاده روی های طولانی و دوستدار شش ماه دوم سال و شب های بلند است.

زهرا از زمستان ۱۳۹۵ در ترجمه‌ی مطالب تکمیلی سایت چنل‌بی مشارکت می‌کند.

اپیزود محبوب: بدترین بدترین ها

مهران بوالحسنی

طراح و ادمین سایت

اپیزود محبوب: سیلک‌رود

زهرا امینی

زهرا امینی جانورشناس است و بعد از خونواده‌ش، عاشق علم‌ است و هر چیزی که از روزمرگی درش بیاورد و یادش بیاورد که قصه‌ی دنیا بزرگ‌تر از این چیزی است که نورون‌هاش برایش تعریف می‌کنند. زهرا مدیر صفحه‌ی فیسبوک پادکست است.

اپیزود محبوب: سیلک‌رود

راضیه علایی

خبرنامه پادکست چنل‌بی

راضیه علایی در رشته‌های مدیریت بیمه و مدیریت مالی تحصیل کرده ولی در حاضر مترجم یک رسانه‌ی هنری است. به علوم رفتاری و شیوه‌های گوناگون روایت علاقه دارد و یک اوریگامی‌دوست است. او در دوره‌های آموزشی آنلاین ثبت نام کرده و سپس به طور حرفه‌ای آن‌ها را رها می‌کند. در سال‌های اخیر پادکست را جایگزین گوش دادن به داستان‌های مردم در اماکن عمومی کرده. راضیه در خبرنامه‌ی پادکست‌های پیشنهادی چنل‌بی با علی بندری همکاری می‌کند.