وضعیت این روزهای میشل کارتر در زندان

توسط ۲۵ اسفند ۱۳۹۷مطالب تکمیلی

میشل کارتر ۲۲ ساله سرانجام از هفته‌ی گذشته دوران محکومیت ۱۵ ماهه خود را شروع کرد و به‌زودی به سلول خود منتقل می‌شود، این درحالی‌ست که وکلای او همچنان در تلاش برای تغییر حکم پرونده هستند.

در گزارش شبکه NECN خبرنگار این شبکه به همراه کلانتر توماس هاجسون به مرکز زنان زندان بریستول رفتند، جایی که قرار است میشل کارتر ۲۲ ساله به زودی دوران محکومیت ۱۵ ماهه خود را در آنجا آغاز کند.

کلانتر ایالتی ماساچوست در توصیف سلول کوچکی که قرار است میشل کارتر به همراه یک هم اتاقی دیگرش در آنجا اقامت کند گفت: اینجا نسبتا جای خوبیست ولی در هر حال زندان است.

میشل برای یک هفته است که به این مرکز منتقل شده و در بخش پزشکی این مرکز پذیرش شده است، و قرار است پس از طی یک دوره‌ی نقاهت به سلول خودش منتقل شود، بر اساس رویه‌ی عادی این زندان، با محکومینی که برای اولین بار وارد این محل می‌شوند به آرامی برخورد می‌شود تا بتوانند با شرایط تطبیق پیدا کنند، به گفته‌ی مسئولین زندان، میشل در این یک هفته هیچ مشکلی نداشت و به خوبی با شرایط وفق پیدا کرد و در این مدت یک ملاقاتی داشته و یک کتاب هم از کتابخانه گرفته‌است.

به گفته‌ی کلانتر هاجسون بر اساس روند استاندارد موجود کارتر ابتدا در مرکز پزشکی پذیرش شده، و پس از این که از شرایط خوب و پایدار جسمی و روحی او اطمینان ایجاد شود به ساختمان اصلی منتقل می‌شود.

 

میشل کارتر و جوزف کتلدو در دادگاه

واکنشل میشل کارتر و جوزف کتلدو یه سخنان قاضی مونیز و حکم دادگاه (Photo by Glenn Silva)

 

میشل کارتر محکوم به گذراندن ۱۵ ماه از حکم زندان ۲ و نیم ساله خود شده است، این حکم مربوط به پرونده‌ای است که در آن میشل کارتر متهم بود که از طریق تماس تلفنی و پیامک، دوست پسرش را تشویق به خودکشی کرده، پرونده‌ای که توجهات زیاد رسانه‌ای را به خود جلب کرد (اپیزود۳۳-دختری به نام میشل).

کلانتر هاجسون در این خصوص عنوان کرد: “در مورد میشل با توجه به فشار زیادی که به خاطر توجهات به پرونده‌ی او بوده است، توجه ویژه‌ای خواهیم داشت”.

در این زندان کارتر می‌تواند سه وعده غذایی خود را در کافه‌تریا صرف کند و در گروه‌های خودیاری شرکت کند، همچنین می‌تواند در سالن عمومی تلوزیون تماشا کند.

امکانات و تجهیزاتی که با زندانیان سرشناس چندان غریبه نیستند، بطور مثال پیش از این بازیکن معروف “آرون هرناندز” در همین زندان بوده است.

به گفته‌ی کلانتر هاجسون هر کدام از زندانیان با دیگری متفاوت است، از نظر او میشل شخصیت معروفی مانند آرون نیست و به نظر می‌رسد شخصیتی آرام و گوشه‌گیر داشته باشد.

با توجه به شرایط، به نظر می‌رسد در همین روزها کارتر به بخش اصلی زندان منتقل شود، هرچند که وکلای او همچنان در تلاش برای آزادی او هستند. بر اساس آخرین وضعیت پرونده، جلسه استماع دفاعیاتی که قرار بود همین هفته برگزار شود، به ۹ آوریل موکول شد، این نصمیم توسط قاضی پرونده، پس از آن گرفته‌شد که وکلای کارتر از یک طرف و وکلای مادر کونراد از طرف دیگر، هر دو درخواست تاخیر در جلسه را به دادگاه ارائه‌کردند.

وکلای کارتر وعده داده‌اند که مبارزات خود را تا دادگاه عالی ایالات متحده ادامه خواهند داد، تاکنون نیز تلاش زیادی کردند که همچنان شروع دوران محکومیت میشل را تا زمانی که رسیدگی به پرونده‌ی او در جریان است به تاخیر بیاندازند، ولی به نظر می‌رسد در این مورد موفق نبوده‌اند.

 

منبع۱

منبع۲

ترجمه: مهران مرندی

 

نظرتان را بنویسید ۲ دیدگاه

 • بهزاد گفت:

  سلام

  ایده‌ی پی‌گیری مطالب مربوط به اپیزودهای قبلی بسیار عالیه و در مخاطب هم شوق و استمرار ایجاد می‌کنه.

  اجرای پادکستی که مخاطبانش رو تشنه‌ی اپیزود بعدی نگه می‌داره، واقعا جای تبریک داره

 • سعید گفت:

  فوق العاده اس کار شما هم ایجاد پادکست هایی چنین تاثیرگذار و دلنشین و هم مطالبی ازین دست برای پیگیری موضوع.
  با تمام وجود از تیم چنل بی و بلاخص از گوینده فوق قدرتمند جناب علی بندری تشکر و قدردانی دارم.

دیدگاهتان را بنویسید