skip to Main Content
میشل کارتر از زندان آزاد شدزمان تقریبی مطالعه: ۲ دقیقه

میشل کارتر از زندان آزاد شدزمان تقریبی مطالعه: ۲ دقیقه

زهرا مدرس | وبسایت People

میشل کارتر – که قرار بود ۵ می آزاد شود – توانست با خوش‌رفتاری مدت زمان حبس خود را در کانون اصلاح و تربیت بریستول کاهش دهد. به گفته سخنگوی دفتر کلانتر جاناتان دارلینگ، این قانون شامل افرادی می‌شود که تا ده روز در هر ماه رفتار درست و مثال‌زدنی از خود نشان دهند مانند شرکت در برنامه‌ها و کلاس‌ها به علاوه کار در زندان.
محکومیت او از فوریه ۲۰۱۹ آغاز و در نهایت پس از ۱۱ ماه و ۱۲ روز به پایان رسید. او پس از این یک دوره پنج ساله آزادی مشروط را شروع می‌کند. ماجرای میشل کارتر و نقش او در خودکشی دوست پسرش را در اپیزود ۳۳ چنل‌بی شنیده‌ایم.

 میشل کارتر Michelle Carter
میشل کارتر؛ محکوم به ۱۵ ماه حبس برای قتل نفس کانرد روی

مجازات و محکومیت کارتر به دلیل نقش او در مرگ کانرد روی در ۱۳ جولای ۲۰۱۴، در اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در وانت خود بوده است.
در صدها پیام متنی و اظهاراتی که بعدها منتشر شد، کارتر که در آن زمان ۱۷ ساله بود با فشار آوردن به کانرد او را وادار به خودکشی کرده است.

آزادی میشل کارتر
آزادی پیش از موعد میشل کارتر به دلیل خوش‌رفتاری در زندان

قاضی پرونده با اشاره به اعتراف کتبی کارتر برای یکی از دوستانش، او را محکوم کرده است. او نوشته بود، کانرد پس از پیاده‌شدن از وانت و پیش از مرگ با میشل تماس گرفته اما میشل به او گفته بود (به وانت) «برگردد».
هر دو نوجوان درگیر بیماری افسردگی بودند و کانرد روی پیش از این چند بار اقدام به خودکشی کرده بود.

Conrad Roy III
کانرد روی

اگرچه وکلای کارتر مکالمات او را با روی تایید کردند، اما معتقدند دادستان‌ها فقط پیام‌هایی را انتخاب کرده‌اند که علیه او بوده و دیگر نوشته‌های او را که تلاش می‌کرده به کانرد کمک کند، نادیده گرفته‌اند.
به علاوه تیم وکلای کارتر استدلال می‌کنند، طبق متمم اول قانون اساسی مبتنی بر آزادی بیان،‌ کارتر نباید تنها به خاطر حرف‌هایش مجرم شناخته شود؛ به خصوص زمانی که در صحنه خودکشی روی حضور نداشته است.
اما پلیس اعلام کرد، کارتر به عمد دوستان و اعضای خانواده روی را در چند روز و چند ساعت قبل از مرگش گمراه کرده و درست زمانی که با روی در تماس بوده و او قصد خودکشی داشت، ادعا می‌کرد کانرد ناپدید شده است.
دادگاه عالی ایالات‌ متحده در ۱۳ ژانویه از بررسی درخواست تجدید نظر کارتر در محکومیت او پس از اینکه دادگاه عالی قضایی ماساچوست این حکم را تایید کرد، خودداری کرد.
با گذشت هفت ماه از دوره محکومیتش، کارتر به دنبال جواز هیئت عفو بین‌الملل ماساچوست بود تا آزاد شود، اما در ماه سپتامبر این درخواست نیز رد شد.

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *