skip to Main Content
بالاخره حکم دادگاه پاول لرو صادر شدزمان تقریبی مطالعه: ۲ دقیقه

بالاخره حکم دادگاه پاول لرو صادر شدزمان تقریبی مطالعه: ۲ دقیقه

فرشید نجاریان

تقریبا هشت سال بعد از دستگیری پاول لرو، ۲۰ روز مانده به چهارمین سالگرد انتشار اپیزود ۱۲ چنل بی: پادکست سریالی مسترمایند و درست فردای روزی که گزارش ما با تیتر چه خبر از آقای مسترمایند منتشر شد و در آنجا حدس‌ زدم شاید دادگاهش به‌خاطر شرایط حساس کنونی و کرونا عقب بیفتد، بالاخره حکم دادگاه پاول لرو آمد. 
باتوجه به‌ مقدمه‌ی نسبتا مفصلی که درباره‌ی پاول لرو اینجا نوشتم، صاف می‌روم سر اصل مطلب، بخشی از نوشته‌ی اون رتلیف، نویسنده‌ی گزارش و کتاب مسترمایند را بخوانید:

روز جمعه ۱۲ ژوئن ۲۰۲۰، آقای پاول لروی ۴۷ ساله، باتوجه به همه‌ی جرایم و همکاری عجیب و غریب و بی‌حد و مرزش با پلیس آمریکا، و با لحاظکردن بیشتر از ۷ سالی که در بازداشت به سر برده‌است، به ۲۵ سال زندان محکوم شد.
وکیل او و دادستان فدرال اعتراض کرده‌اند که همکاری زیاد او با سازمان مبارزه با مواد مخدر آمریکا (DEA) که باعث دستگیری همکاران سابقش شد و شهادت‌هایش برعلیه آنها، باید حکمش را بیشتر از این تخفیف می‌داد.
لرو در نامه‌ای به قاضی رونی آبرامز نوشت: «خشونت‌های در این پرونده اشتباه بود و من مسئولیت کامل کارهایم را به‌عهده می‌گیرم. دست‌های من به خون آلوده‌است.»
نظر قاضی آبرامز البته این بود که اظهار پشیمانی لرو توخالی‌ست:
«هیچ شکی نیست که پاول کالدر لرو مسحق این است که باقی عمرش را در زندان بگذراند.» او در حالی‌که لرو را خطر بزرگی برای جامعه خواند اضافه کرد:
«اندازه و شدت جرایم آقای لرو نفس‌گیر است. جلوی من مردی ایستاده که تبهکاری‌اش در حد گروه‌های تبهکاری فیلم‌ جیمز باند است.» و ادامه داد: «اما حکم نهایی باید همکاری ایشان با قانون و خطری که به‌خاطر آن کرده بود را لحاظ می‌کرد. اگر قاضی به شاهدانی که با قانون همکاری می کنند، تخفیف قابل توجهی در حکم نهایی‌شان ندهد، سیستم قضایی جنایی متضرر خواهد شد و آدم‌های کمتری ترغیب می‌شوند که با قانون همکاری کنند.»

9 نظر
 1. به نظر من این قسمت زندگی پاول که دستگیر شد شبیه بازی مونوپولی میمونه
  یه جای بازی همه رقیبات هتل هاشون ساختن و قدم به قدم اگه بازی کنی کلی دارایی تو از دست میدی . اما یه راه فرار وجود داره اون هم اینکه بری تو زندان… تا ۳ دست نمیتونی بازی کنی و یه فرصت نفس کشیدن پیدا میکنی. حالا پاول هم دقیقا همین کارو کرده خودشو به زندان انداخته تا ببینه چه باید بکنه… فکر میکنم انقدر باهوش هست که همونطوری که رفته تو همونطوری هم میاد بیرون..
  البته امیدوارم که اینطور باشه ،
  چون به نظر من دنیا به چنین ادمایی نیاز داره

 2. هیچ وقت جنایتکارها نیستن که منو میترسونن، بلکه افرادی هستن که از این افراد حمایت میکنن و از فسادها و جنایتهاشون استقبال میکنن،چون به جامعه این هشدار رو میدن که قراره فردا ناهنجارهای بیشتری تربیت بشن .

 3. سلام به همگی بخصوص به عوامل چنل بی.
  اول تشکر میکنم از اینکه این قسمت رو اضافه کردید تا پیگیر افرادی که داستانشون را برامون روایت کردید باشیم.
  به نظر من افرادی مثل پالرو ، راس اولبریک و … بنیانگذار عصر جدیدی هستند.
  این راه ادامه دارد و بعد بازداشت پاول لرو و راس اولبریک قطعا تمام نخواهد شد.
  عصری که نفوذ دولت ها به شدت بر ملت ها کمتر خواهد شد و آزادی به شکلی دیگر بیان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *