Apple Podcasts

در اپل‌پادکستس مشترک چنل‌بی شوید

بهترین و سریع‌ترین راه شنیدن پادکست

Castbox

در کست‌باکس مشترک چنل‌بی شوید

بهترین و سریع‌ترین راه شنیدن پادکست

«از پروژه‌ی ال چاپو کنار کشیده‌ام»: چرا کارگردان مشهور هالیوود داستان رهبر سینالوئا را رد کرد

درحالیکه رهبر سابق کارتل سینالوئا، خواکین ال چاپو گوزمان، این روزها در آمریکا زندانیه تعدادی از مریدان و اعضای گروهش در هالیوود به دنبال تجارت با نام و شهرتش‌اند.

اسم پیتر برگ، کارگردان فیلم‌های اکشنی مثل روز میهن‌پرستان، تنها بازمانده، پادشاهی و روشنایی‌های جمعه شب، به مقاله‌ای در نیویورکر درباره‌ی روند تعقیب و دستگیری رهبر سینالوئا گره خورده. این یکی از گزارش‌هایی بود که در اپیزود دوم پادکست کانال بی تعریف کردیم. از برگ چندین بار به عنوان کارگردانی نام برده شده بود که قراره فیلم شکار ال چاپو رو بسازه، اما برگ اخیراً اعلام کرده که از این پروژه کناره‌گیری می‌کنه. تصمیمی که ظاهرا مربوط به تیپ و شخصیت آدم‌هاییه که درگیر این ماجرا هستند.

برگ در مصاحبه‌اش با هالیوود ریپورتر گفته تعدادی از آدم‌های ال چاپو بعد از فرارش از زندان در ژوییه ۲۰۱۵ از طریق باشگاه بوکسش باهاش تماس گرفته‌اند: «ما یه عالمه بوکسور لاتین‌تبار در باشگاه داریم. دو روز بعد فرار ال چاپو دو نفرشون اومدند سراغم و گفتند ال چاپو می خواد با من ملاقات کنه. اون موقع بود که فهمیدم هالیوود دنبال اینه که از ماجرا فیلم بسازه.

ولی این آدم‌ها خیلی خطرناک‌ند و اینجا باشگاه منه. جایی که کار و تمرین می‌کنم و بچه‌ام میاد و میره. بهشون گفتم به ال چاپو بگید اول اینکه فرارت عالی بود. ولی من فیلمی ازش نمی‌سازم. براش آرزوی موفقیت دارم.»

بین پروژه‌های بی‌سرانجام هالیوود، فیلم ال چاپو موقعیت ویژه‌ای داره. رهبر سینالوئا که در زندان پیشنهادهای مختلفی برای ساخت فیلم می‌گرفت، تصمیم گرفت خودش پروژه رو دنبال کنه. گفته میشه در مدت زمانی که بین ژوییه ۲۰۱۵ و ژانویه ۲۰۱۶ مخفی و فراری بوده خودش با تهیه‌کننده‌ها تماس می‌گرفته.

ال چاپو از جمله با کیت دل کاستیو، هنرپیشه مکزیکی که برای نقشش به عنوان یک رهبر کارتل زن معروفه تماس گرفت. کاستیو پیش‌تر در توییترش از ال چاپو حمایت کرده بود و تنها کسی بود که گوزمان برای این پروژه بهش اعتماد کرد. شان پن که از ارتباط این دو خبردار شده بود با کاستیو تماس گرفت که بتونه با ال چاپو مصاحبه کنه.

شان پن به خاطر ماهیت غیرانتقادی این مصاحبه به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و بعدها ابراز تاسف کرد که ال چاپو رو درباره‌ی جنگ مواد مخدر به چالش نکشیده.

حواشی فیلم ال چاپو دامن سایر اعضای کارتل و ساکنان هالیوود رو هم گرفت. از جمله موریسیو سانچز گارزا که متهم به پول‌شویی برای کارتل سینالوئاست و اسمش در جریان تحقیقاتی که روی تلاش ال چاپوی فراری واسه ساخت فیلم زندگی‌نامه‌اش انجام می‌شد بیرون اومد و خودش در ژانویه ۲۰۱۶ دستگیر شد.

قصه‌ی فرار ال چاپو رو می‌تونید در اپیزود دوم پادکست کانال بی بشنوید:

 

مترجم: مهسا

منبع

دیدگاهتان را بنویسید