Skip to main content

 

اپیزود‌های ۱۹ و ۲۰ پادکست چنل‌بی اجرای زنده‌ی گزارش بلندی هستند درباره‌ی ناپلئون هیل، نویسنده‌ی معروف آمریکایی و یکی از مشهورترین چهره‌های خودیاری و نویسنده‌ی چند کتاب پرفروش موفقیت از جمله کتاب بسیار موفق و مشهور بیندیشید و ثروتمند شوید. نویسنده‌ی این گزارش برای اولین بار داستان واقعی آقای هیل را تعریف می‌کند و به ما نشان می‌دهد که ایشان چه جور آدمی بوده و چه جور زندگی‌ای کرده است.

منبع: گیزمودو

نویسنده: Matt Novak

ترجمه: هدیه کعبی

راوی: علی بندری

تدوین: امید صدیق‌فر

پوستر: رضا رضایی

ویدئوها:

https://www.youtube.com/watch?v=nKsK3H67ag4

https://www.youtube.com/watch?v=67mLCtTjwGg

https://www.youtube.com/watch?v=zlTEIR20ATM

https://www.youtube.com/watch?v=qtiH4dRB5pE

موزیک‌ها

قطعه Come On and Stomp Stomp Stomp ازگروه Woody Allen  His New Orleans Jazz Band از آلبوم  wild man blues (۱۹۹۷)

قطعه‌ی  Swing A Lullaby از گروه Woody Allen  His New Orleans Jazz Band از آلبوم wild man blues (۱۹۹۷)

 

 

۵۴ دیدگاه

 • حسین گفت:

  سلام. اپیزود ۲۰ رو از کجا گوش کنیم؟ فایلش کار نمی کنه.

 • علی جوادی گفت:

  با سلام
  اقای بندری شما فوق‌العاده هستین یکماه نیست با channel b. اشنا شدم با این حال تمام اپیزودها رو با دقت گوش کردم.
  ازت ممنونم مخصوصا ناپلئون هیل که من تصور دیگه ای داشتم ازش.
  خیلی دوستتون دارم بی صبرانه منتظره داستانهای جدیدتون هستم.

 • سارا گفت:

  وای که چقدر ناپلئون هیل خوب بود.??
  نور به قبرش بباره.اون قسمت که گفتین تبرکا یه دلار خواسته از روزولت??دمتون گرم

  • Mona گفت:

   نویسنده کتابهایی ازین دست همشون دارن از فروش کتاب و سمینار پول درمیارن حرف هایی میزنن که مردم دوست دارن ،بیندیش و پولدار شو. اگر الزاما با این روش میشد پولدار شد الان ثروت این افراد باید ازبیل گیتس و جف بزوس بیشتر می بود. جالبه که این تیپ افراد هیچکدوم کسب و کاری بجز نوشتن کتاب و سمینار نداشتن. متاسفانه این نویسنده ها عمدتا کلاهبردارن و بعضی از مردم هم در حد پرستش قبولشون دارن.

 • ترکیان گفت:

  سلام. کاش ضبط مثه بقیه اپیزودها استادیویی بود

 • آرام گفت:

  درود دوست بزرگوار، این مطالبی که با یه لحن تمسخرآمیز و کلا” با یه ذهنیت کاملا” منفی و جبهه گیری شده در مورد ناپلئون هیل می فرمودین ، نمی تونه خدمات و کارهای پرمحتوای این شخص رو زیر سوال ببره … ، کتاب های ایشون ۱۰۰سال پیش چاپ شده ، خود نویسنده فوت کرده ، الانم داره تجدید چاپ میشه و مفیدبرای موفقیت و پیشرفت شخصی هستش …. ” فقط کتاب ببنیدیشید و ثروتمند شوید ایشون در ایران ۲۰ ترجمه متفاوت داره و …. “، هروقت شما بزرگوار هم تونستین اینچنین تاثیری رو افکار چندین میلیون انسان بزارین … به خودتون می تونین اجازه بدین در مورد همچین آدمهایی صحبت کنین … مطمئنا” هنوز به اون حد نرسیدن …. لطفا نگرشتون رو در مورد آدما عوض کنید …
  ” از کوزه همان برون تراود که در اوست “موفق باشید

  • Hroman گفت:

   خانم یا آقای آرام حد شما چیه ؟ درست گوش دادن رو یادبگیرید و اول خودتون نگرشتون رو و کلامتون رو عوض کنید . از کوزه شما عقده تراوش میکنه که برای دیگران حد و اندازه تعیین میکنید .

   • ندا حسینی گفت:

    بحث تاثیر نیست بحث زندگی ادمی که انقدر حرف های مثبت میزده!!!!!!! نهایتا اینکه واسه موفق شدن امثال هیل کلاه بردارن فقط باید تلاش کرد باور داشت و علاقه و پشتکاااااااار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! فروش زیاد کتاب های هیل نشون دهنده اینکه چقدر تنبل در دنیا هست و موفقیت رو اسون میخوان!!!!!

  • Paris.zm گفت:

   هرکسی میتونه درباره هرکس که بخواد نظر بده، هیچ انسانی در جایگاهی نیست که بخواد شخصی رو از گفتن نظرش منع کنه.

   • ایمان گفت:

    قطعا و بی شک و بدون هیچ تردیدی این کاملترین و واضح ترین دستور و بیانیه برای انسان بودن و یا انسان شدنه!!
    باید روی قشای مغزی همه آدما این عبارت رو حک کنن…!!:

    “هرکسی میتونه درباره هرکس که بخواد نظر بده، هیچ انسانی در جایگاهی نیست که بخواد شخصی رو از گفتن نظرش منع کنه.”

  • مستر وایت گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما که انقدر طرفدار کتاب ها و شخصیت های خودنساخته ! ولی موفق به هر قیمتی (ولو به قیمت تیغ زدن مردم ناآگاه با مطالب بی پایه و اساس ) هستین به کجا رسیدین !؟ به جای اینکه با کتاب ها و نویسنده های معتبر که عموما توی پادکست ارزشمند بی پلاس معرفی شدن ( البته تشکر میکنم از افراد خوش ذات و خوش فکر مثل علی آقا بندری ) چرا از منابع و مطالب زرد استفاده کنیم؟ و به دیگران هم معرفی کنیم!؟ (شاید بخاطر اینکه نمیخوایم باور کنیم که راهی که میریم غلطه ! )
   متاسفانه تا افرادی مثل شما هستن بازار داغ کلاهبرداری فرهنگی و آموزشی همچنان ادامه داره .

   • ک.م گفت:

    سلام به همه دوستان
    دیدم یه بحثی هستش که من توش اطلاعت دارم گفتم یه چیزایی رو بگم
    راستش این جبهه ای که نسبت به ناپلون هیل گرفتید غیر منطقی من کتاب هاش رو خوندم توش درباره تاثیر افکار به زندگی در زندگی و راه های رسیدن به موفقیت گفته که البته همش توسط افرادی تایید شده که برای خودشون کسی هستن مثل کوین ترودو و درباره زندگی شخصی ایشون به خاطر نوشتن این کتاب ها سختی های زیادی کشیدن و چند بار کتاب های ایشون رو از کتاب فروشی ها جمع کردن و تو وضعیت بدی قرار دادن
    و اظهار نظر کردن و قضاوت درباره این اشخاص اونم فقط از روی یک پادکست این کوتاه بینی

  • Mona گفت:

   نویسنده کتابهایی ازین دست همشون دارن از فروش کتاب و سمینار پول درمیارن حرف هایی میزنن که مردم دوست دارن ،بیندیش و پولدار شو. اگر الزاما با این روش میشد پولدار شد الان ثروت این افراد باید ازبیل گیتس و جف بزوس بیشتر می بود. جالبه که این تیپ افراد هیچکدوم کسب و کاری بجز نوشتن کتاب و سمینار نداشتن. متاسفانه این نویسنده ها عمدتا کلاهبردارن و بعضی از مردم هم در حد پرستش قبولشون دارن

  • Mehregan گفت:

   جنگ های جهانی و جنگ های قبل از اون دیکتاتورهای خون خوار هم روی میلیون ها زندگی و افراد تاثیر گذاشتن چه ربطی به تاثیر داره؟ این امید فروش ها هر کسی بخواد باشه خائن هستن و پست فطرت که با نا امیدی آدم ها و ناتوانی افراد و فروش چرندیات همراه با ۱۰ درصد واقعیت خیلی از افکار و زندگی ها رو نابود میکنن. این ها خیانتکار هستن چه بدتر که سطح اثر و خیانتشون میلیونی باشه.

 • رضا علی پور گفت:

  با سلام

  ویسهایی که این پیج گذاشتید رو کامل گوش کردم. علم روانشناسی میگه که هر چیزی رو که تو هر کسی میبینید خودتون اون رو تو وجود خودتون دارید. یعنی اینکه شما که اینطور ناپلئون رو به سخره گرفتید و سایر افرادی که تو این حوزه هستند رو به مسخره گرفتید و به قول خودتون چهره واقعی ایشون رو مثال زدید موضوعاتی هستش که بهش باید توجه کرد این هستش که دروس موفقیت تدریس میشه نه درس اخلاق و خانواده و بهشت و جهنم. ایشون هر اخلاقی داشته یا نداشته برای ما مهم نیست کاری که کرد نتیجه ای که رخ داد اطلاعاتی که افشا شد تا به دست ما برسه مهم هست

  استیو جابز هم زندگی نامش رو بخونید و تحقیق کنید اخلاقش میگن مثل سگ بود بد اخلاق تند رو و هزار تا چیز دیگه. آیا برای ما مهم هست؟ کاری که کرد کارستون بود دنیا داره میپرستتش

  اصلا مهم نیست. به نظر بنده بهتره خودشناسی کنید و تهمتهایی که زدید مسخره کردنهاتون رو اصلاح کنید و دستی به اخلاق و رفتار و منش خودتون بکشید

  سپاسگذارم

  • محمد شریفی گفت:

   خب کسی که تمام عمرش به کلاهبرداری گذشته ، چه موفقیتی داره که بخواد رازش رو با دیگران در میان بزاره؟! زمانی محتوی ارزشمنده که خود فرد در زندگیش عملکرد مشابه داشته و مثبت داشته ها، کلاهبرداران معمولا ایده های بسیار نابی دارند، اما آیا واقعا میشه اسمش رو گذاشت موفقیت ؟!

 • الهام گفت:

  تا بوده ملت عاشق این روانشناسی های زرد هستن. تا الان شاید کلی کتابش فروش رفته ولی میشه آمار بیارین چند نفر حالشون خوب شده؟ اینا همش یه مشت مسکن‌ه برای ادم های عوام پسند. این پادکست مفید بود. همه دنبال پولن از جمله همین ناپلئون.
  هیچ وقت سراغ این کتابای شعاری نمیرم

  • حسین گفت:

   الهام جان میشه بفرمایید شما که از کتاب های غیر شعاری استفاده کردید به کجا رسیدید؟ چه جایگاهی اجتماعی و علمی و معنوی و مالی دارید؟ میشه شما که سراغ کتاب های زرد و شعاری نمیرید لطف کنید راه درست رو به ما عوام گمراه نشون بدید؟ میشه از نتایجی که کسب کردید کمی صحبت کنید؟

   • Mehregan گفت:

    ایمیل بدید حتما بهتون معرفی میکنم جای الهام جان در هر حوزه که خواستید. و اگر عملگرا باشید انقدر منابع عالی و عملی و علمی هست که میتونم روش امضاء کنم که به چیزی که میخواید ۹۰ درصد میرسید البته ۱۰ درصد برای اینه من الکی امید واهی نمیدم مثل امثالهم چون جلوی قوانین و اتفاقات ناگهانی جهانی رو اکثرا نمیشه گرفت یا پییش بینی کرد. mehregan.raad1810@gmail.com

 • رضا گفت:

  باسلام
  ببخشید من نفهمیدم بلاخره این کتاب بیندیشید وثروتمند شوید کتاب تاثیر گذار وواقعی وموفقیت امیزی هست یانه چون خیلی ازاندیشمندان ونویسندگان وکارافرینان؛همچون اقای برایان تریسی،باب پراکتور و…این کتاب رو تحسین کرده اند؛اما انچه از پنداشت های اقای بندری برداشت میشه اینه که اقای هیل یک ادم شیاد وکلاهبردار بوده ومحتویات کتاب بافته ذهن اقای هیل برای پول دراوردن بوده وتاثیری بر خواننده ان ندارد.
  ممنون میشم پاسخ بدین.

 • امین گفت:

  من هم از ناپلئون هیل کتاب خوندم و هم این پادکستو گوش کردم…
  اول اینکه در مورد روانشناسی موفقیت خیلی ها بعدش اومدن و حتی عملا زندگی خودشون به نوعی حرف های همین کتاب هیل رو میگه …
  اینکه هیل خودش چجوری بوده یه بحث جداست. درست مث اینکه یه متخصص ریه سیگار بکشه! نمیشه مگه ؟!توصیه هاش بی ارزش میشه ؟
  اینکه میگن این کتاب ها مسکنه، بی راه نمیگن… ولی هر کتاب دیگه ای هم فقط یه راهنماست. نویسنده شم که باشی (هیل) اگه عمل نکنی هیچ اتفاقی نمی افته !
  اما خب در مورد این پادکست یه بابایی مطالبی و چاپ کرده که هیل رو خراب کنه (خب خیلی ها هم تمجیدش کردن) تو پادکست اصلا از اول تا اخر حتی لحن گوینده هم هیل رو میکوبه یعنی حتی روایت هم نمیکنه ! بلکه قصه شیاد بودن اونو روایت میکنه که بنظرم مغرضانه است.
  چه این ویژگی بخاطر نوشته های اون آقای منتقد باشه چه چنل بی بنظرم این یجور بجای مخاطب تصمیم گرفتنه!

  • صادق گفت:

   درود به شما ، دقیقا بنده روز اول که این ایپزود رو گوش دادم به کلی از علی بندری و پادکست چنل بی نا امید شدم ،
   اماااا … با خودم فکر کردم این مطلب ترجمه یه مقاله هست توی نیویورک تایمز … و خب اساسا دولت ها علی الخصوص دولت آمریکا که تمام مکاتب کنترل و هدایت ذهنیت مردم از اونها الگوبرداری میشه ، هدفش عقب نگه داشتن مردم هست و خب این موضوع که جامعه بخواد راجع به خیلی مسائل آگاه بشه ترس داره و سعی میکنه تا جایی که میتونه کد غلط بده به مردم . و اینکه شنونده باید عاقل باشه . همیشه قبل از مطالعه یا گوش دادن یه مطلب اگر از خودمون بپرسیم که “به چه کسی داریم گوش میدیم ” ما رو کمکمون می کنه . البته نا گفته نمونه که ناپلئون هیل نتیجه تحقیقاتش رو اول توی یه کتابی با نام قوانین موفقیت در ۱۶ درس منتشر کرد و بعدش همین دولت آمریکا همه کتابهاش رو از بازار جمع کرد و ازش خواست کتاب آبکی تری رو وارد بازار کنه ، با نام بیاندیشید و ثروتمند شوید ، که حتی بعدا توی همین کتاب هم دخل و تصرف شده و مطالبش تا حد زیادی نادرست هستش . و سعی کردن کد غلط بدن به مردم عادی که من و شما باشیم .

 • محمد شریفی گفت:

  چند نکته در این مطلب وجود داره، که کمی مطلب رو به حالت مغرضانه نشون میده، اول اینکه منابع ادعاهایی که مطرح میشه کجاست ؟! مطالبی که از زندگی خصوصی روایت میشه چه جوری در اختیار اون فرد قرار گرفته، مثلاً اون ماجرای اینکه از برادرزاده ش پول گرفته، چه منبعی این اتفاق رو ثبت کرده که سالها بعد در دسترس باشه ،و اینکه این کلاهبرداری نیست، واقعا روش ارتباط و بازاریابیه،دوم در مورد نسبت دادن جملاتی به بزرگان.افلاطون هم چنین کاری کرده، تمام گفته های خودش رو به نقل از سقراط آورده،سوم اینکه صرف اینکه یک شخص مطلبی رو منتشر کنه، دلیل بر درست بودن نیست، چرا که خود ادعای اون فرد قابل اثبات نیست، ادعای بدون سند و مدرک که ارزشی نداره،و نکته آخر اینکه، لحن و نوع روایت راوی ، کاملا یکطرفه،از پیش تعیین شده، و تمسخر آمیزه، این اصلا برای روایت کردن جالب نیست، درسته که هدف جذابیته، اما راوی صرفا باید راوی باشه و نتیجه گیری رو به عهده مخاطب بزاره،و جدای از درست یا غلط بودن محتوا من اصلا از این حالت خوشم نیومد.

 • محمد شریفی گفت:

  جدای از صحیح یا غلط بودن کل مطلب،آنچه که مسلمه،پشتکار و ممارست بوده که بلاخره هیل به هدفش رسیده،و قطعا اگر هرکسی هم چنین پشتکاری داشته باشه،موفق میشه.

 • متین گفت:

  اول اینکه ثروتمند ترین فرد آمریکا راک فلر هست نه اندرو کارنگی
  دوم
  شما یه بار گفتین با نامه کارنگی با ویلستون قبلا صحبت کرده بود و زمانی که ویلستون رئیس جمهور شده بود به واسطه مصاحبه باهاش آشنا بود
  بعد گفتین اصلا با اندرو کارنگی دیدار نداشته
  تو صحبتای خودتون هم تناقض وجود داره

 • Mr Most گفت:

  حرفهای دکتر هیل هر روز که می گذرد قدرت و ارزش و عملی بودن آن روشن تر می شود. شاید بتوان گفت هیچ کسی تا به حال این تعداد از افراد را به ثروتها نرسانده. وقتی از ثروت حرف می زنیم منظور فقط ابعاد مادی نیست. هیل کارها و تفکراتی داشته که اگر همه آنها را در زمان خودش شاید انتشار می داد حتی برای جامعه باز چون آمریکا قابل فهم نمی شد. به همین خاطر یکی از کتابهای مهم او بعد ۷۰ سال که خاک خورد و بعد از فوت ایشان و همسرش اخیرا چاپ شده. Mr Most From Canada

 • نیما گفت:

  خیلی جالبه ملتی ک رفته بودن اجرای زنده اپیزود ناپلئون هیل، اینا نه هیل رو می شناختن نه کتابشو خونده بودن و نه حتی اندرو کارنگی رو میشناختن! و اونوقت همینا بعد از این اپیزود میشن روشنفکر قرن و راجع ب هیل و کتاباش نتیجه گیری میکنن! عزیزِ من خب تو خودت اساسا چیزی تو ذهنت نداری ازین آدم چجوری قضاوت میکنی کتاباشو !؟

 • سعادت گفت:

  سلام دوست عزیز کتاب ایشون بقول خودتون کسای مثل براین تریسی و کسای دیگه از ایشون درس گرفتند و به موفقیعت رسیدن و الان شما هر چه بخواهین تخریبش کنید نمیتونید چون ادعاتون بی پایه اساسه اونا که میگن کتاب تاثیر برا خودشون شخصیتی شدن که مثال زنده هم هست هر روز دان موفقتر میشن مثل براین تریسی همکارانش این ناپلین هیل چقد ادم موفقی و چقدر ثروتمند بوده که حداقل چند میلیون ادم با خوندن کتابش به موفقیعت رسیدن و امثال شما هم دارن از روی دروغ که به این بزگوار نسبت میدین دارین پول در میارین پس ادم مهمی بوده کار بزرگی کرده که خیلی از پیروانش دارن موفق میشن از اونبر هم خیلی دارن با کلاهبرداری و نسبت دروغ به ایشون دارن پول در میارن مثال مثل خودتون بنده شش سال دارم کتابای موفقیعت میخونم بعد شش سال این کتابا تاثیر خودشا گذاشته نشتم تو خونه پای کامپیوترم از بورس دارم پول در میارم شش سال پیش کارگر ساده بودم اگه دنبال این کتابا نبودم الان هم کارگر بودم بالا مثال جالبی زدین بیست میلیون ادم میخوان با نشستن کتاب خوندن با تنبلی پول در بیارن در حالی ما اسمشا اندیشیدن میذاریم شما دو راه برای پول دراوردن دارین یا بقول خودتون با پشت کار از بازوتون پول دربیارین ویا با تخریب

 • محمد مهدی میرسعیدی گفت:

  سلام خیلی خیلی ممنون از پادکست عالیتون. یک عکس هم ناپلئون هیل با گارنگی داره اون قضیه ش چیه

 • عادل گفت:

  سلام.من کتاب آقای هیل بیندیشید و ثروتمند شوید را مطالعه کردم چند بار مطمنن مطالب بسیار پخته ای دارد .حتما کامل نیست ولی بهترین کتاب در زمینه موفقیت شخصی است.توصیه میکنم مطالعه کنید

 • Hasin گفت:

  با شما صد در صد موافق هستم دوست عزیز.
  صحبت های ناپلئون هیل حتی بعد از مرگش هم تاثیر گذار هستش و هر روزه تعداد خیلی زیادی آدم هست که با خوندن کتاب هاش به موفقیت میرسن.
  چند نفر کلا توی ایران هستن که شماهایی که جمع شدین هیل رو به تمسخر میگیرید رو میشناسن؟
  آدمای حقیر خودشون رو به آدم های بزرگ میچسبونن که بزرگ بشن ولی برعکس تصورشون آدم های باهوش با حقارت بهشون نگاه میکنن

 • امیر پارسا گفت:

  سلام، ابتدا ممنون از علی بندری عزیز بابت زحماتش.
  دوستان من پیشنهاد میکنم نه تنها به این پادکست و این اپیزود که به زندگی نگاه صفر و یک یا سیاه و سفید نداشته باشید.
  نکته ای که باید توجه بشه بهش اینه که تفکر و عمل ادمها لزوما یکسان نیست. به نظرم اقای هیل هم فکر روشنی داشته تا حد بسیار خوبی هم کتابهاش این نکته رو بازگو میکنن ولی خب شاید مثل خیلی از ماها موقع عمل با پارادوکس های رو به رو می‌شده و البته داستان نشون میده که خود اقای هیل هم چندین بار موفقیت های مالی خوبی داشته که احتمالن نتیجه همین تفکراتش بوده اما عدم صداقت و قناعت و به نوعی همواره تلاش برای به اصطلاح از آب کره گرفتن منجر شده به مرور همین ثروت هم از دستش برود و به نظر من این به معنی غلط بودن تمام حرف ها و کتابهای اقای هیل نیست.

 • مهرداد گفت:

  رمز موفیت این افراد که امروز در ایران هم زیاد شدن و کنفرانس میذارن یک چیز بیشتر نیست! پول رو خرد خرد از خیل آدم های سرگشته، خسته، یا تنبل و کم هوش میگیرن و پولدار میشن!!! درست هم میگن رمز موفقیت رو میدونن: گرفتن پول از دست مردم ساده تر به نغع خودشون،با جملات خوش رنگ و لعاب و حرف های دلنشین و مثبت! یادش بخیر یک همخدمتی داشتیم شل و وارفته، اگه دو تا مرغ بهش میدادی نمیتونست نگه داره، کادری هامون تا مدت ها فکر میکردن این معتادی چیزیه! چند وقت پیش دیدم توی اینستا کت و شلوار پوش و کرواتی، پشت میکروفن وایساده و بیو زده آقای مهندس…. برگزار کننده دوره های موفقیت و ….

 • افلیا گفت:

  سلام
  من اصلا به اینکه شما اصرار داشتید که ناپلئون هیل را بی اعتبار کنید کاری ندارم، چون با یک پادکست از روی یک مقاله که به احتمال زیاد برای شهرت و فروش دست روی چنین کسی و چنین کاری گذاشته، فردی با چنین اثری بی اعتبار نمیشه. چیزی که برای من مهم هست، تاثیری است که این آدم یا آدم های مشابه او طی دهه ها روی زندگی میلیون ها نفر گذاشته اند. چه به نظر شما هیل، تونی رابینز و تریسی و دارن هاردی و .. .. چرند بگویند یا نگویند، از پول آنها و شرکت های آنها و تاثیرگذاری آنها کم نمی شود. خود آقای کیم وو چونگ نویسنده کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست و صاحب دوو سالهای آخر عمرش زندان بود یا خود جابز و اخلاقش و . . . ولی تاثیرگذاری که با فکرشان و نوشته هایشان و محصولاتشان و .. . داشتند، بسیار ارزنده تر از زندگی شخصی شان بود و اگر روی خودشان جواب نداد برای خیلی ها جواب داده.
  بنابراین بهتره اگر هم واقعا می خواهید چهره واقعی افراد را نشان دهید، نگاهی بیطرفانه داشته باشید و حداقل همانطور که بقیه دوستان هم اشاره کردند با لحنی مسخره در مورد چنین کسی که از من و شما در سطح جهانی خیلی تاثیرگذارتر بوده صحبت نمی کردید.
  در ضمن آقای مت نواک نویسنده مقاله مربوطه نویسنده و تصویرگر کتاب کودک هست و نمیشه گفت که یک investigative journalist برای روشن کردن حقایق. اگر نظرات در مورد مقاله اش را بخوانید که اصلا هم زیاد نیست چون اصل مقاله خیلی سروصدایی نکردT متوجه می شوید که او هم برای جذب تبلیغات و مطرح شدن چنین کاری را انجام داده است وگرنه اصلا ژانر کاری اش این نیست.

 • Azade گفت:

  بنظرم خیلی عالی بود چون خیلی خا هنوز به این حرفا باور دارن شاید دیدگاهشون عوض بشه و کمی واقع گرایانه به دنیا نگاه کنن اون تیمه های خنده دارم هم که چاشنیش بود بنظرم خیلی عالی بود.

 • AM گفت:

  میشه منابعتون رو بگید؟؟

 • ایمان گفت:

  قطعا و بی شک و بدون هیچ تردیدی این کاملترین و واضح ترین دستور و بیانیه برای انسان بودن و یا انسان شدنه!!
  باید روی قشای مغزی همه آدما این عبارت رو حک کنن…!!:

  “هرکسی میتونه درباره هرکس که بخواد نظر بده، هیچ انسانی در جایگاهی نیست که بخواد شخصی رو از گفتن نظرش منع کنه.”

  • نصرت الله نوری گفت:

   قشا؟! ببخشید قشا چیه جناب دانا؟

  • مهدی گفت:

   سلام
   اپیزود جالیی بود. با فرض اینکه مطالب عنوان شده درست باشه ولی چیزی از ارزشهای کتاب بیندیشید تا ثروتمند شوید که خوندم کم نمیشه. نکاتی رو که اشاره میکنه جایی نخونده بودم. هنرمندهای خلافکار دیگه ای هم بودن که آتار جهانی خلق کردند. به سخن نویسنده توجه می کنم نه خود نویسنده. بابت پادکستهاتون ممنونم.

 • شایان گفت:

  دو تا روایت بود اولی چیزی بود که تو مجله دیگه ای اومده و گفته شده ناپلئون هیل طبق حرف کارنگی بیست سال تحقیق کرده و طبق شواهد هیچ مدرکی از ملاقات هیل با کارنگی و هیچ یک از اون افراد نیست

 • مجتبی گفت:

  بسیار عالی خیلی ممنون بابت این پادکست های فوق العاده

 • مجتبی گفت:

  و امیدوارم این کتاب های زرد روانشناسی و شبه علمی را کنار بذاریم و تفکر نقاد یاد بگیریم و داشته باشیم و واقع بین باشیم و دنبال یادگیری علم و خطاهای شناختی و مغالطه ها … باشیم.

 • پارسین گفت:

  عالی بود… سپاس

 • پارسا مهربان گفت:

  من هم کتاب های آقا هیل و خوندم هم اینکه این پادکست و گوش کردم حتما هم در مورد فردی که آقا بندری گفتن مقاله رو نوشته تحقیق خواهم کرد
  ولی بحثی که هستش من خودم شخصا از آموزش های کتاب بیاندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل نتیجه گرفتم و همیشه نتیجه باعث ایجاد باور تو فرد میشه
  و به همین دلیل هم ایمان دارم به نوشته های اقا هیل
  و از طرفی دلیل لحن تمسخر آمیز آقا بندری و واقعا درک نکردم مگه شما راوی نیستید این پادکست روایت نبود عملا تمسخر بود

 • مهدی گفت:

  انتخاب موضوع عالی بود؛ سوداگری روحی و شبهه علم بیداد می کند! نیاز به کنکاش در واقعیت های زندگی این افراد سخنران انگیزشی احساس می شود. با این حال بنظرم تنها روایت کنید و مثل همیشه مستندات ارائه کنید؛ قضاوت نکنید، این کار احساسات طرفداران ایشان را جریحه دار می کند. مرسی

 • امین گفت:

  سلام. اعتقادات زندگی شما به خودتون ربط داره.
  من به عنوان کسی که پنج سال مداوم این دست کتاب‌ها و دوره ها رو مطالعه کردم، و همه رو هم به زبان اصلی خوندم، چیزهایی که حتی نشنیدین و مطمئن هستم هیچوقت ترجمه نمیشن، (که کتاب های ناپلئون هیل و جو دیسپنزا و راندا برن و… از پیش پا افتاده ترین اونها هستند)، حتی تمام دوره های کوین ترودو تا سطح ۷ که بعد از آزاد شدنش برگذار شد رو با جزوات کامل با بیتکوین خریدم و شرکت کردم،
  میتونم با اطمینان بهتون بگم که تمام اینها برای سردرگم کردن شما هست و به هیچ عنوان درگیر حرف های slick talker ها نشین. گردش مالی که داخل صنعت قانون جذب هست، با گردش مالی صنعت نفت برابری میکنه. چون انسان ها عاشق شنیدن سمینار، کتاب و صحبت های انگیزشی هستن و بیرون از خودشون همیشه دنبال یک چیز گمشده میگردن که هیچوقت بهش نمیرسن.
  این آموزه ها قابل اعتماد نیست چون unfalsifiable هستن. یعنی اگر تلاش کنی ثابت کنی اشتباه هست، بهت میگن مشکل از قانون نیست از خودته، ضمیر ناخودآگاهت تنظیم نیست و در راستای هدفت نیست. و همیشه مشکل از شماست، پس فکر میکنی هنوز سمینار و کتاب کافی گوش ندادی و در نتیجه وقت و پولتو صرف این دوره ها میکنی. به اکانت های میلیونی slick talker ها هم بی اهمیت باشید. تمام دنبال کننده های این صحبت ها (مثل خود من) نیازمند کمک و راهنمایی هستن و متأسفانه درگیر آدم های اشتباهی شدن.
  دنبال اعتقاد نباشید، دنبال ایمان باشید. ایمان، اسم یا مدرسی نداره.
  البته در این بین اگر مشتاق یاد گرفتن ریشه این ماجراها هستین، که بسیار ساده تر از این حرف های زرد قانون جذب هست، کتاب The Kybalion رو پیشنهاد میدم و مقایسه اون با صحبت های الن واتس. اگر هم دنبال ساختن شخصیت هستید کتاب The Seven Habits of Highly Effective People و مقدمه این کتاب رو هم بخونید حتما.
  اینارو نخونید هم مهم نیست، ولی من خودم چون کتاب های زیادی خوندم تونستم از چاه قانون جذب با اعتماد به نفس بیام بیرون.
  البته میدونم کسایی که به این مکتب ها اعتقاد دارن میگن نباید این کامنت رو جدی بگیریم، چون توی ضمیر ناخودآگاه ما تأثیر منفی میذاره و مانع سرازیر شدن ثروت به سمت من میشه.
  حرف آخر من:
  شعار افراد دروغگو:”شما مثل یک تکه ذغال همیشه باید کنار آتش باشی تا گرمای خودتو حفظ کنی وگرنه سرد میشی.” (و البته هم غیر مستقیم خودشون رو آتش معرفی میکنن)

 • رضا گفت:

  سلام. اپیزودهایی که به طور زنده اجرا شدن فوق‌العادن. جدا از اجرای همیشه خوب علی آقا. به خاطر بار طنز اپیزود هاست. مرسی

 • jalil گفت:

  لینک شماره ۲۰ دیده نمیشود

دیدگاهتان را بنویسید