skip to Main Content
رئیس جمهور رواندا یک ماه قبل از انتخابات اعلام پیروزی کرد.زمان تقریبی مطالعه: ۲ دقیقه

رئیس جمهور رواندا یک ماه قبل از انتخابات اعلام پیروزی کرد.زمان تقریبی مطالعه: ۲ دقیقه

رئیس‌جمهور رواندا اعلام کرد در انتخاباتِ ماه آینده‌ی رواندا پیروز شده است. او گفت که این نتایج در سال ۲۰۱۵ مشخص بوده، یعنی زمانی که به درخواست ۴ میلیون نفر قانون اساسی در مجلس تغییر پیدا کرد تا امکان کاندیداتوری مجدد به او داده شود. پاول کاگامه، رئیس‌جمهور فعلی رواندا، به خاطر نقشش در پایان دادن به نسل کُشی رواندا که جان هشتصد هزار نفر را گرفت از محبوبیت زیادی برخوردار است.

به گزارش شبکه ای بی سی او گفته که: «شما می‌توانید حقیقت رو نشنیده بگیرید ولی نمی‌توانید چیزی را که امروز می‌بیینید انکار کنید. تظاهر به نادیده گرفتن خواست مردم در این همه‌پرسی دروغ است و دموکراسی نیست.» کاگاکه، رئیس ۵۹ ساله‌ی حزب اینکوتانی، ۲۳ سال پیش به قدرت رسید. و از پشتیبانی ۹ حزب دیگر هم برخوردار است.

به خاطر تغییر قانون اساسی آقای گاگامه می‌تواند تا سال ۲۰۳۴ در قدرت باقی بماند. رقبای او در انتخابات فرَنک هابینزا از حزب دموکراتیک سبزها و یک نامزد مستقل به نام فیلیپ مپاییمانا است. رئیس‌جمهور رواندا به خاطر نگاهش به حقوق زنان مورد ستایش قرار گرفته است.

اکونومیست گزارش کرده که به گفته‌ی وی «اگر قرار باشد که زنان ستم‌دیده نبردی را آغاز کنند من آماده‌ام تا برایشان اسلحه قاچاق کنم، چون این نبردی موجه است.» همچنان این کشور بیشترین تعداد نمایندگان مجلس زن در جهان را با ۵۶% دراختیار دارد.

چارلز باکانیبونا که از توتسی‌ها است به نیوزویک گفت: «کاگامه ناجی ماست و ما او را بسیار دوست داریم. او مردی است که خودش را برای کشور و مردمش قربانی کرد. من می‌خواهم او تا ابد در قدرت بماند، او مرد صلح است.»

منتقدان او را به سرکوب مخالفان پیش از انتخابات محکوم می‌کنند. دولت او به جز سه نفر همه کاندیداها را با این عنوان رد صلاحیت کرده که امضای کافی برای پشتیبانی از شرکت آن‌ها در انتخابات را جمع‌آوری نکرده‌اند.

مترجم: روشن

منبع

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *