Apple Podcasts

در اپل‌پادکستس مشترک چنل‌بی شوید

بهترین و سریع‌ترین راه شنیدن پادکست

Castbox

در کست‌باکس مشترک چنل‌بی شوید

بهترین و سریع‌ترین راه شنیدن پادکست

محدودیت‌های زندان ال‌چاپو باز هم کم می‌شوند؟

توسط ۲ آبان ۱۳۹۶مطالب تکمیلی

روآن مَن، قاضی دادرسی،  با درخواست ال‌چاپو موفقت کرده تا شاید او بتواند بدون هیچ مانع فیزیکی‌ای با وکیلش جفری لیتچمن حرف بزند. ال‌چاپو و لیتچمن همیشه یا از طریق پیام ویدیویی با هم در ارتباط بودند یا ملاقات‌هایشان از پشت یک پنجره‌ی خط‌خطی انجام می‌شده است.

اما دولت و زندان فدرال در منتهن (زندانی که ال‌چاپو در حال حاضر آن‌جا نگهداری می‌شود) با درخواست ال‌چاپو موافقت نکرده بودند و با اشاره به مشکلات امنیتی و فرار قبلی این مجرم مکزیکی از زندان این درخواست را رد کردند.  مرکز اصلاح منهتن (زندان فدرال منهتن) از ترس اینکه ال‌چاپو از سی دی شکسته یا آب‌پاش سقفی اتاق (آب‌پاش‌هایی که توی سقف قرار دارند و موقع آتیش‌سوزی فعال می‌شوند) به عنوان سلاح سرد و در جهت فرار استفاده کند درخواست را رد کرد.

خانم روآن من که از امکانات ارتباطی زندان بازدید کرده مشکلی برای قرار ملاقات رودرروی ال‌چاپو و وکیلش ندیده. به نظر او ال‌چاپو با شصت سال سن و جثه‌ی نسبتاً کوچک خطری برای آن‌ها ایجاد نمی‌کند. او می‌گوید کابل‌ها و لوله‌ها به راحتی پوشیده می‌شوند و می‌توان مبلمان و سایر تجهیزات اتاق را هم امن کرد. به نظر او نباید روی این بحث کرد که ال‌چاپو می‌تواند از امکانات اتاق در جهت فرار استفاده کند.

ال‌چاپو قبلاً راجع به شرایط خودش در زندان انفرادی و به‌خصوص محدودیت‌های ارتباطش با همسرش، اما کورونل، شکایت کرده بود. در حال حاضر این دو اجازه دارند که تلفنی باهم حرف بزنند یا به صورت کنترل‌شده برای هم ویدئو بفرستند. برایان کوگان قاضی دادگاه فدرال که جلسه‌ی محاکمه‌ی ال‌چاپو در خصوص قتل٬ آدم‌ربایی و قاچاق مواد در ماه آوریل آینده زیرنظر او برگزار خواهد شد، هنوز توصیه‌ی خانم مَن را امضا نکرده است

مترجم: مدی

منبع

نظرتان را بنویسید یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید