skip to Main Content
روانشناس برادران منندز کجاست؟زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه

روانشناس برادران منندز کجاست؟زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه

روانشناس برادران منندز این روزها کجاست؟ به نظر می‌رسد او مدت‌هاست که ماجرا را پشت سر گذاشته‌است.

 در اپیزود ۲۹ پادکست کانال بی (برادران مِنِندِز)، دکتر اوزیل روانشناس، شاید اصلی‌ترین کسی بود که باعث دستگیری و محکوم‌شدن دو برادر شد. اما حالا بعد از تمام این سال‌ها او کجاست و چه می‌کند؟

دکتر اوزیل که در وب‌سایتش با نام «جِری» معرفی شده، اکنون به برگزاری سمینارهای رابطه، ازدواج و سکس در شهر پرتلند در ایالت اورِگون مشغول است. او علایق شغلی متعددی برای خود بر می‌شمرد که از جمله‌ی آنها نوشتن چندین کتاب و برگزاری سخنرانی است.

به گفته هیأت بازرسی روانشناسان در ایالت اورِگون، جواز شغلی او به عنوان روانشناس، از سال ۱۹۹۶ منقضی شده‌ است. بر اساس مقاله‌ای که در مجله لس‌آنجلس تایمز در سال ۱۹۹۷ به چاپ رسید، دکتر اوزیل توسط یک هیأت ایالتی به نقض رازداری بین پزشک و بیمار و همچنین داشتن رابطه‌ی جنسی با بیماران زن متهم شده بود و در همان سال مجوز خود را تسلیم کرده‌ بود. اوزیل تایید می‌کند که مجوز خود را تسلیم کرده اما انکار می‌کند که این کار را به خاطر اتهاماتی که در آن زمان علیه او بود، انجام داده‌ است.

او می‌گوید: «واقعیت این است که من روانشناسی را کنار گذاشتم چون پیشنهاد تجاری بزرگ و سودآوری داشتم و در واقع یک سال و نیم پیش از تسلیم مجوزم، به عنوان مدیرعامل یک شرکت بزرگ به یک ایالت دیگر نقل مکان کردم. تسلیم مجوز با تکذیب کامل همه‌ی اتهامات همراه بود و مورد قبول هیأت بازرسی قرار گرفت. من شکایت را پیش نبردم چون از یک سال و نیم پیش در کالیفرنیا ساکن نبودم، مجوزم غیر فعال بود و برای این کار می‌بایست یک کسب و کار بزرگ با ۲۰۰ کارمند را موقتا تعطیل کنم و سه ماه خانواده‌ام را تنها بگذارم. این مساله چندان برای من با اهمیت نبود چون قصد نداشتم هرگز مجددا به ایالت کالیفرنیا بازگردم. هیأت بازرسی موافقت کرد که شکایت را با اذعان به اینکه هیچ خطایی رخ نداده‌است، فیصله دهد. پس داستان کجاست؟ هیچ مرجعی تاکنون تایید نکرده که من کار نادرست یا اشتباهی انجام داده‌ام»

اوزیل همچنین در مورد تصویرش در سریال Law & Order True Crime: The Menendez Murders ابراز نارضایتی کرده و گفته‌ است که درحال دادرسی در مورد این موضوع است.

او می‌گوید: «این یک درام کاملا تخیلی بود. نه یک مستند بود نه یک گزارش خبری. در مورد من، هیچ شخصیت‌پردازی نبود که کوچکترین رابطه‌ای با واقعیت داشته‌ باشد. هیچ یک از اتفاقاتی که به تصویر کشیده‌ شده، روی نداده‌ است. من این برنامه را یک سریال آبکی تلقی می‌کنم که وانمود می‌کند دارد چیزی در ارتباط با حوادث واقعی روایت می‌کند… تکرار می‌کنم که درحال دادرسی در این زمینه هستم.»

او در ادامه می‌گوید:

«این ماجرا در ذهن برخی افراد که قتل‌های معروف را دنبال می‌کنند، همچنان زنده است، اما برای من تقریبا ۲۵ سال است که تمام شده‌است؛ من به صورت اتفاقی از شاهدان این حادثه بودم، اما واقعا هیچ ارتباطی با زندگی من در ربع قرن گذشته نداشته‌است. من خودم را با این پرونده تعریف نمی‌کنم و این حادثه به هیچ عنوان معرف من نیست. شما می‌توانید اجازه دهید حوادث خارجی شما را کنترل کنند یا تصمیم بگیرید که جلوی این اتفاق را بگیرید. این کاری است که من انجام دادم … من یک زندگی عالی دارم. وقتی کسی لیمویی به شما پرتاب می‌کند، با آن لیموناد تهیه کنید. شما در زندگی به موانع بازدارنده‌ی زیادی برخورد خواهید کرد. همه‌ی ما همینطور هستیم. در برخورد با آنها مسئولیت زندگی خود را بر عهده بگیرید و در جهت سالم و مثبت از آنها عبور کنید.»

در حالی که پرونده‌ی برادران منندز همچنان به عنوان یکی از مشهورترین داستان‌های جنایی واقعی روایت می‌شود، اوزیل که یکی از شخصیت‌های مؤثر این پرونده شناخته می‌شود، به وضوح ماجرا را پشت سر گذاشته‌ است.

ترجمه (و تلخیص): مریم رازقیان

منبع

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *