skip to Main Content
جیپسی بلنچارد: مستحق ۱۰ سال زندان نبودمزمان تقریبی مطالعه: ۲ دقیقه

جیپسی بلنچارد: مستحق ۱۰ سال زندان نبودمزمان تقریبی مطالعه: ۲ دقیقه

جیپسی بلنچارد ۲۴ ساله (که در اپیزود ۱۷ قصه‌اش را شنیدید) در مصاحبه‌ای با دکتر فیل گفته است که از مشارکت در قتل مادرش، دی‌دی بلنچارد در سال ۲۰۱۵، پشیمان است.

او که حالا پس‌ از اقرار به برنامه‌ریزی برای قتل مادرش، در حال سپری‌کردن محکومیت ۱۰ ساله‌اش در زندان میزوری است، معتقد است به دلیل سوءاستفاده‌هایی که از او در کودکی‌ شده بود، نباید به زندانی چنین طولانی محکوم می‌شد.

دی‌دی که سندروم مونچهاوزن با پروکسی (MSPB) داشت، کاری کرده‌بود تا همه باور کنند دختر نوجوان او بیمار است.

جیپسی بیشتر زندگی خود را روی صندلی چرخدار گذرانده بود و داروهایی به او خورانده می‌شد که نیاز نداشت.

مصاحبه دکتر فیل با چیپسی از ۲۱ نوامبر در دو قسمت به نمایش درآمده است.

در این مصاحبه جیپسی به دکتر فیل می‌گوید که حس دوگانه‌ای در ارتباط با زندانی‌شدنش به‌عنوان همدست قاتل دارد: «من کاملا معتقدم که قتل در هر شرایطی کار درستی نیست، ولی در عین حال معتقدم که من هم مستحق محکوم‌شدن به این‌همه سال زندانی نیستم. من فکر نمی‌کنم که برای کمک‌هایی که نیاز دارم، زندان جای مناسبی باشد.»

او در پاسخ به سوال دکتر فیل که از او می‌پرسد آیا از مردن مادرش خوشحال است می‌گوید: «نه، خوشحال نیستم که مادرم مرده‌است ولی خوشحالم که از آن وضعیت بیرون آمده‌ام.»

مایک استنفید، وکیل جیپسی در دادگاه اعلام کرده بود که دی‌دی بعد از دوره‌ی مهدکودک به جیپسی اجازه‌ی رفتن به مدرسه را نداده‌بود و او هرگز این اجازه را نداشت تا با هیچ انسانی تنها باشد، حتی وقتی به پزشک مراجعه می‌کردند، این مادر او بود که همیشه حرف می‌زد.

جیپسی به دکتر فیل می‌گوید که پیش از رفتن به دکتر، مادرش به او متذکر می‌شد که نباید حرف بزند و باید روی صندلی چرخدارش بنشیند و با عروسک‌های باربی‌اش بازی کند و این مساله حتی وقتی او ۲۰ ساله بوده هم ادامه داشته‌ است.

قتل دی‌دی بلنچارد همچنین سوژه‌ی یکی از مستندهای شبکه HBO به نام Mommy Dead and Dearest (مادر: عزیزترین مردگان) است که در ماه می به نمایش درآمد.

مترجم: آرزو
منبع

 
 
 

یک نظر
  1. سلام جناب بندری
    من تازه از طریق یکی از دوستانم با چنل بی اشنا شده ام. واقعا داستانها و نحوه تعریف عالیست. در این مدت کم بسیاری از اپیزودها راگوش کرده ام . شغل من به گونه ایست که میتوانم در هنگام کار مطالب را گوش کنم.
    امیدوارم درادامه کار موفق باشید. از مطالب سایت متوجه شدم که یک کمپین حمایت داشته اید. من هم خوشحال میشوم اگر لازم باشد کمک مالی داشته باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *