skip to Main Content
پیچیدگی‌های ادعای آزار جنسی در پرونده‌ی برادران منندززمان تقریبی مطالعه: ۲ دقیقه

پیچیدگی‌های ادعای آزار جنسی در پرونده‌ی برادران منندززمان تقریبی مطالعه: ۲ دقیقه

از شبی تابستانی که اریک و لایل منندز والدین‌شون خوزه و کیتی رو کشتند بیشتر از بیست سال می‌گذره و پسرها در این مدت به‌ندرت درباره‌ی حوادث اون شب صحبت کردند. با وجود این که که خیلی‌ها اعتقاد دارن کارشون یه اقدام بی‌فایده برای به ارث‌بردن پول و دارایی والدینشون بود، اما خودشون همیشه اصرار داشتند برای دفاع از خود دست به قتل زدند و اون زمان فکر می‌کردند این تنها راهه تا از سال‌ها آزار جنسی توسط والدین‌شون به ویژه پدر خانواده، نجات پیدا کنند:

«از یه چیزهایی استفاده می‌کرد. مثلا مسواک یا یه‌جور وسیله واسه ریش‌زدن. او بهم تجاوز می‌کرد.» لایل این جملات رو در اوایل دهه‌ی نود در دادگاه گفت. اریک در اولین مصاحبه‌اش بعد از حدود ۲۰ سال از پشیمونی‌اش گفت و دلایلی رو که منجر به اتفاقات اون شب شد تکرار کرد. «از همون لحظه همیشه آرزو کرده‌ام که برگردم عقب و جلوی خودم و لایل رو بگیرم. من نمی‌خواستم اونا بمیرند. فقط می‌خواستم آزارها متوقف بشه.»

در سال‌های بعد خیلی‌ها، از جمله نزدیکان خانواده، این ادعا رو که هردوی والدین بچه‌ها رو آزار می‌دادند زیر سؤال بردند. برادر کیتی منندز، برایان اندرسن، به شبکه‌ی ABC گفت «حتی فکر اینکه خواهر من بچه‌هاش رو آزار می‌داده دیوانگی محضه.» با این حال بعضی‌ها هم حرف‌های دو برادر رو باور کردند.

دختر خاله‌شان دیان واندر مولن (که در دادگاه شهادت داده‌بود در اون تابستانی که در خانه‌ی اونا گذرونده بود لایل بهش چیزهایی درباره‌ی آزارها گفته‌بود)، به شبکه‌ی ABC گفت «من مطمئنم لایل و اریک اگه فکر نمی‌کردند این تنها راه فرارشونه، هرگز دست به همچین کاری نمی‌زدند. من کاملا حرف‌شون رو باور می‌کنم و صد درصد مطمئنم که آزار جنسی وجود‌ داشته تو اون خانواده. خانواده‌ی منندز خیلی با کسی رفت و آمد نداشتند. وقتی تنها بودند کلا آدم‌های دیگه‌ای بودند، ولی وقتی کسی اونجا مهمون بود شخصیت خوزه و کیتی ناگهان عوض می‌شد و خودشون رو باحال جلوه می‌دادند.»

لایل امسال در مصاحبه‌اش به این تردیدها اشاره کرد و گفت می‌دونه این شک و شبهه‌ها همیشه وجود خواهدداشت. «مردم فکر می‌کنند من رفتم در جایگاه شهود و یه داستانی رو که تیم دفاع سرهم کرده بود تکرار کردم. ولی خیلی‌ها می‌دونند که این آزارها در خانواده‌ی ما وجود داشت و واقعی بود.»

مترجم: مهسا

منبع

 
 
 

یک نظر
  1. این دو تا کله پوک یه روزهایی زور میزدن زدن تا. قتل پدر مادرشون رو پنهان کنند. الان هم همون تلاش رو میکنن که این دروغشون رو پنهان کنند. شاید یه بار پدرشون به الت یکیشون دست زده گفته گوگولی یا با پشه کش به باسن یکیشون زده گفته هی پسر اون تانک رو ببر جلو ……
    به نظر این دوتا تو بازی دادن ذاتا استادن مضافا از حیث غدد تیرویید اختلال دارند که در ساخت اون بغضهای جادو ایشون کمکشون میکنه ولی بعید هست بتونند پزشکی قانونی را دور بزنن. ازار جنسی اطفال. توسط والدین تابلو خاصی داره که وکلای این دو چیزی ارئه نکردند..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *