Apple Podcasts

در اپل‌پادکستس مشترک چنل‌بی شوید

بهترین و سریع‌ترین راه شنیدن پادکست

Castbox

در کست‌باکس مشترک چنل‌بی شوید

بهترین و سریع‌ترین راه شنیدن پادکست

پرونده‌ی دختری به نام میشل باعث تغییر قانون می‌شود

توسط ۲۹ بهمن ۱۳۹۶مطالب تکمیلی

پرونده‌ى دختری به نام میشل، در ماساچوست، راه را براى وسیع‌تر شدن گستره‌ی قانون‌گذاری در مورد مفهوم قتل غیر عمد در ایالت میزوری هموار کرد.
طبق این لایحه، قتل غیر عمد شامل موارد قلدرى و تحریک شخص در جهت خودکشى هم خواهد شد. کمیته‌ی سنا در مورد این لایحه یک جلسه‌ی عمومى در صبح روز دوشنبه برگزار کرد.
پرونده‌ى میشل کارتر؛ دختر نوجوانى که دوست پسرش را از طریق پیامک به خودکشى متقاعد کرد (ماجرای اپیزود ۳۳ کانال بی) محرک اصلی ارائه‌ی این لایحه است.
سناتور جمیله نشید، ارائه‌کننده‌ی این لایحه، معتقد است که این پرونده توجهش را به این موضوع جلب کرده‌است. او می‌گوید که آزار و اذیت‌هاى اینترنتى و خودکشى در شبکه‌های مجازی رو به افرایش‌اند و ایالت میزوری هیچ‌گونه محافظتى ارائه نمی‌کند؛
“ایالت میزورى هیچ فرصت قانونى براى قربانیان آزارهای سایبری، آنهایی که حسابی اذیت می‌شوند و آنهایی که حتی خودکشی می‌کنند، ندارد.”

در حالی‌که به نظر می‌رسد پرونده‌ى میشل کارتر توجه سناتور نشید را جلب کرده‌باشد، او یک پرونده‌ی دیگر را هم رو کرد که در آن، کنى ساتنر نوجوان، به‌خاطر آزار و اذیت‌های رییسش دست به خودکشی زده‌است. رییسی که در ابتدا برای قتل غیر عمد مجرم اما در نهایت بی‌گناه شناخته‌شد.
آپریل ویلسون وکیل، دادستان ویژه‌ی پرونده‌ى ساتنر در دفاع از این لایحه صحبت کرد و ابراز امیدوارى کرد که تصویب این لایحه، نوجوانان را متقاعد کند که این موضوع خیلى جدى است؛
“این نسل که قرار است رهبران آینده‌ی ما باشند، این موضوع را شوخی گرفته‌اند و من فکر می‌کنم اگر پیشگیری نکنیم این اقدامات بیشتر و عمومی‌تر خواهند شد. ”
چند تن از سناتورهاى حاضر در جلسه، خواستار شفاف‌سازى در مورد “تحریک عمدى” ذکر شده در این لایحه بودند و اینکه دقیقن چه کارهای مشخصی باعث محکومیت خواهدشد.

 

 

ترجمه: آرمان پیروز

منبع

 
 
 

نظرتان را بنویسید ۳ دیدگاه

 • نیلوفر گفت:

  اگر محکوم به قتل غیر عمد بشه، چقد توی زندان میمونه؟ آزادی مشروط براش قابل اجرای؟

 • توی ایران هم تا حدی مشابه این قانون رو داریم.
  البته نه تا این حد، اگر روانشناس یا روانپزشک متوجه بشه که کسی قصد خودکشی داره و تشخیص بده که احتمال آسیب رسوندن زیاده، موظف هستش که شخص رو بستری کنه
  حتی اگه خود شخص حاضر به بستری شدن نباشه
  از طرفی در اختیار گذاشتن ادوات و داروهایی که منجر به خودکشی بشه جرم محسوب می‌شه

 • مهران گفت:

  درود

  خواهشمندم که اسم‌های خارجی رو به انگلیسی هم بنویسید. چون راحت‌تر و دقیق‌تر میشه که جستجوشون کرد.

  سپاس
  مهران

دیدگاهتان را بنویسید