skip to Main Content
رواندا: ما در مسایل مربوط به مهاجران اسراییل دخالتی نداریمزمان تقریبی مطالعه: ۱ دقیقه

رواندا: ما در مسایل مربوط به مهاجران اسراییل دخالتی نداریمزمان تقریبی مطالعه: ۱ دقیقه

دولت رواندا ادعاهایی مبنی بر دست‌داشتن کیگالی در تلاش برای بازگرداندن مهاجران غیر قانونی آفریقایی از اسراییل به آفریقا، با این عنوان که رواندا یکی از مقاصد احتمالی است، را رد کرد.

دولت در بیانیه‌ای که پنج‌شنبه منتشر شد هر گونه پیشنهادی -صریح یا ضمنی- که گروهی از مهاجرها با دو گزینه‌ی «رفتن به رواندا» یا «رفتن به زندان» رو به رو هستند را اشتباه و توهین‌آمیز خواند.

دولت اضافه کرد: «موقعیت مهاجران در اسراییل و روند ترک این کشور، مساله داخلی اسراییل است. مادامی که موارد قانونی رعایت شود و بودجه اجازه دهد، رواندا مشتاق کمک به هر مهاجر نیازمند است.»

رواندا پیشنهاد داده‌است که میزبانی از تقریبا ۳۰۰٫۰۰۰ آفریقایی قربانی قاچاق انسان را، به‌عهده بگیرد، تصمیمی که به گفته‌ی کیگالی به‌خاطر ارزش‌های ملی و درک موقعیت‌های اینچنینی برآمده از تاریخ این کشور، گرفته‌شده‌است.

در بیانیه‌ی دولت همچنین آمده‌است: «بر اساس عرف و سیاست، موقعیت رواندا در قضیه‌ی مهاجران و پناهندگان باز کردن درهایش به‌روی هر آفریقایی نیازمند سرپناه بوده‌است. این سیاست، بر اساس تجربه‌ی مشابه بسیاری از رواندایی‌‌ها در طول تاریخ است»

رواندا درحال حاضر پناهگاه حدود ۱۸۰٫۰۰۰ پناهنده از کشورهای منطقه‌ی «دریاچه‌های بزرگ» آفریقا (بوروندی، کونگو، کنیا، رواندا، تانزانیا و اوگاندا) است.

 

در اپیزود ۱۴ کانال بی ماجرای نسل‌کشی رواندا را شنیدید که در مدت کمتر از صد روز بیش از هشتصدهزار نفر از مردم رواندا به دست هموطنانشان کشته شدند، اما به نظر می‌رسد حالا بعد از ۱۵ سال اوضاع و مسایل آنجا فرق کرده‌است.

 

 

ترجمه: مریم بروغنی

منبع

 

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *