Apple Podcasts

در اپل‌پادکستس مشترک چنل‌بی شوید

بهترین و سریع‌ترین راه شنیدن پادکست

Castbox

در کست‌باکس مشترک چنل‌بی شوید

بهترین و سریع‌ترین راه شنیدن پادکست

اپیزود ۷ -عملیات رد فالکون

توسط ۱۵ بهمن ۱۳۹۴اپیزودها

در اپیزود هفتم پادکست چتل‌بی ماجرای مردی اسرانیلی را می‌شنویم که از بزرگترین جاسوس‌هایی بود که موساد به خودش دیده، تا اینکه تصمیم گرفت «کشور»ش را با اطلاعات غلط به آستانه‌ی جنگ ببرد.
شرایط ماجرا شبیه یکی از قصه‌های گراهام گرین داستان‌نویس انگلیسی بود. گرین که خودش هم برای MI6 کار کرده؛ در قصه‌ی آدم ما در هاوانا، سرویس‌های اطلاعاتی و مخصوصاً MI6 را به این خاطر مسخره می‌کند که خیلی دوست دارند گزارش‌هایی را که از خبرچین‌های محلی‌ می‌گیرند باورکنن. علاقه‌ای که به گفته گرین گاهی باعث رسوایی و دردسرشان می‌شود.

ترجمه و روایت: علی بندری

تدوین: نجمه اسماعیلی

منبع: عملیت رد فالکون در اتاویستدر آمازوندر گودریدز 

 

نظرتان را بنویسید ۴ دیدگاه

 • مینا گفت:

  سلام.من عاشق پادکست های شما هستم.اما یک مورد اگر رعایت بشه خیلی عالیتر هم میشه.بنظرم سیر روایتی که تعریف میشه مرتب و زنجیره وار نیست.یکسری موارد پراکنده توضیح داده میشه.در کل ممنون از زحماتتون و پادکست های فوق العادتون.موفق باشین?

 • امیداحمدی گفت:

  سلام.با نام امیداحمدی صرفا برای مدیرسایت فرستاده بودم ودیدگاه ام برای نمایش دادن درسایت نیست ممنون میشم قرار ندهید …

 • یحیی گفت:

  داشتم فکر می کردم که چرا گزینه بازی خوردن گیل از ژنرال مطرح نشده؟! اونها پیش فرض سازمان اطلاعاتی سوریه رو دست کم گرفته بودن و می تونسته زمینه بازی خوردن رو فراهم کنه. همچنین همون طور که توی پادکست گفته میشه خیلی عجیبه که یه مقام رده بالای نظامی ناگهانی دوره طولانی ۶ ماه رو بدون حفاظت توی یک کشور دیگه بمونه و بعد به کارش ادامه بده. ساختارهای حفاظت اطلاعاتی این رو نمی پذیره.

 • لاله فتحی گفت:

  منم دارم فکر می کنم چرا یه این نتیجه نرسیدن ممکنه گیل داره از طرف ژنرال فریب می خوره ؟ مگه میشه که یه نظامی رده بالا این همه مدت خارج از مرز های خودشون اونم توی اروپا داره واسه خودش می گرده و حتی میره سفر دور اروپا بدون اینکه از نظر کشور خودش ایرادی داشته باشه. قاعدتا موساد باید خیلی بیشتر از اینا حواسش به این چیزا باشه . این قسمت گزارش یه کمی مبهمه و به قول خود راوی ،احتمالا چون مروبط به یه سیستم اطلاعاتیه ، بخشی از ماجرا هنوز فاش نشده

دیدگاهتان را بنویسید