skip to Main Content
یکشنبه شهر را سراسر سکوت فرا گرفتزمان تقریبی مطالعه: ۱ دقیقه

یکشنبه شهر را سراسر سکوت فرا گرفتزمان تقریبی مطالعه: ۱ دقیقه

شهر بوستون روز یکشنبه، ۱۵ آوریل، به احترام پنجمین سالگرد حمله‌ی تروریستی به ماراتن بوستون ساعت ۲:۴۹ دقیقه، یک دقیقه سکوت کرد.

پیش از این مراسم، فرماندار شهر ماساچوست، چارلی بیکر و شهردار بوستون مارتی والش به همراه خانواده‌های قربانیان در مراسمی که در کنار خط پایان این ماراتن برگزار شده‌بود شرکت کردند.

در سال ۲۰۱۳ با انفجار دو بمبی که در نزدیکی خط پایان مسابقات ماراتن منفجر شد، سه نفر جان خود را از دست دادند و حداقل ۲۶۰ نفر از دوندگان و افرادی که درکنار مسیر مسابقه ایستاده بودند زخمی شدند.

یکی از بمب‌گذاران در درگیری با پلیس پس از انفجار به ضرب گلوله کشته‌شد. برادرش جوهر سارنایف هم دستگیر شد و در سال ۲۰۱۵ اعتراف کرد و به اتهام دست‌داشتن در بمب‌گذاری به مرگ محکوم شد.

دو سال بعد از این بمب‌گذاری، شهر بوستون به صورت رسمی روز ۱۵ آوریل را به عنوان روز تشویق برای مهربانی و حسن نیت نام گذاری کرد.

 

خانواده‌ی مارتین ریچارد مراسم یادبود را در سکوت مشاهده می‌کنند، در جایی که پنج سال پیش مارتین به همراه ۲ نفر دیگر کشته‌شدند (AP Photo/Michael Dwyer)یک دقیقه سکوت بر تمام شهر حاکم شد و زنگ‌های کلیسای Old South Church برای نشان‌دادن زمان دقیق اولین بمب منفجر شده به صدا در آمد.

پدر یکی از درگذشتگان این حادثه طی سخنرانی کوتاهی گفت: “مسلمن بر این عقیده هستیم که برای مهم جلوه‌دادن مهربانی باید شرایط زندگی را تغییر دهیم. مهربانی نباید به صورت تصادفی نمایش داده‌شود بلکه باید قصد و نیت آن را داشت. مهربانی بخش حیاتی تلاشی است برای به‌دست‌آوردن منطقه، ملت و جهانی پر از صلح.”

 

 

مترجم: آرزو دیلمقانی

منبع

 

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *