Skip to main content

اریک و لایل منندز به جرم قتل والدین خود در سال ۱۹۸۹ به حبس ابد محکوم شده‌اند (ماجرای شنیدنی آنها را در اپیزود ۲۹ چنل‌بی تعریف کردیم)

این دو برادر که به جرم قتل “کیتی و خوزه منندز” در خانه‌ی بورلی‌هیلز محکوم شده بودند، اکنون با هم در یک زندان در کالیفرنیا قرار دارند.

به گفته‌ی “تری تورنتن” معاون مطبوعاتی اداره اصلاح و توانبخشی کالیفرنیا، در ۲۲ فوریه “جوزف لایل منندزِ” ۵۰ ساله از زندان ایالتی آیون کالیفرنیا به مرکز اصلاح ریچارد دوناون در سن‌دیه‌گو منتقل شد.

در ۱۴ فوریه پیغامی از طرف “لایل منندز” در صفحه‌ی فیس‌بوک‌شان (صفحه‌ای که اصالت آن تایید نشده است) نوشته‌شد که می‌گفت بعد از حدود ۲۲ سال جدایی، برادرها در زندان سن‌دیه‌گو به‌هم پیوستند.

“تورنتن” گفت که در گذشته برادرها درخواست داده بودند که محکومیت خود را در جای مشترکی بگذرانند و در جلسه‌ی اخیر استماع “لایل” (برادر بزرگ‌تر) تعیین شد که هیچ دلیلی برای این‌که دو برادر در مکانی مشترک نگه‌داری نشوند وجود ندارد.

“تورنتن” اضافه کرد باید ببینیم که چه پیش می‌آید. فعلن مشخص است که آن‌ها در زندانی مشترک هستند.
 

 

“تورنتن” گفت هردو برادر به عنوان زندانی سطح دو طبقه‌بندی می‌شوند و بدون احتمال عفو روزهای زندان را سپری می‌کنند. زندان دانون هر چهار سطح زندانی را در خود جای داده (زندانیان به چهار سطح تقسیم شده و بسته به نوع  جرم در سطوح امنیتی متفاوتی نگه‌داری می‌شوند).

“تورنتن” توضیح داد که برای زندانیان این شانس وجود دارد که با خوش‌رفتاری و مشارکت در برنامه‌های توان‌یابی و احیا، سطح زندانی‌بودن خود را کاهش دهند.

او ادامه داد: “عوامل زیادی بر این‌که زندانی در کجا دوران حبس خود را سپری کند تاثیر دارد. هر گونه مسایل خانوادگی، هر برنامه‌ای که متخلف واجد شرایط آن باشد، هر چیزی که متخلف در راستای برنامه‌‌ی آموزشی به آن نیاز داشته‌باشد و عواملی دیگر از جمله موارد تاثیرگذار و در نظر گرفته شده بر محل نگه‌داری متخلف هستند.”

خانم “تورنتن” گفت “اریک”  (برادر کوچک‌تر) در گروه sensitive needs yard قرار گرفته و نگه‌داری می‌شود (این قسمت برای افراد خاصی است که در شرایط خاص نگه‌داری می‌شوند مانند زندانیان پرطرفدار یا سلبریتی). “جوزف لایل” برادر دیگر در قسمت عمومی نگه‌داری می‌شود. “

 

مترجم: مدی

منبع

 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید