Skip to main content

 
 
 
 
 
 
 
 
 

این مستند به این موضوع می‌پردازد که چطور ریچارد ورش به جوان‌ترین زندانی ابد در تاریخ میشیگان بدل شد. ماجرای زندگی ریچارد ورش جونیور را در اپیزود ۹ چنل‌ بی؛ وایت بوی ریک، شنیدید.

تیزری که از مستند White Boy منتشر شده است، به حقایق پشت پرونده ریچارد ورش جونیور می‌پردازد. نوجوان میشیگانی که به عنوان خبرچین FBI مشغول به کار بود، در سال ۱۹۸۸ به جرم دست‌داشتن در معاملات مواد مخدر، به حبس ابد بدون امکان عفو محکوم شد. این مستند که توسط شان رک (Shawn Rech) کارگردان مستندهای A Murder in the Park و Upcoming Convicting a Murderer ساخته می‌شود از ۲۹ می در آی‌تیونز قابل دانلود است. White boy آخرین فیلمی است که پرونده ورشه جونیور را که منجر به حکم بحث‌برانگیز او شد، بررسی می‌کند. در این مستند قرار است جزییاتی از پرونده وی که سبب شده است تا علیرغم رای هیات تجدیدنظر وی نتواند در سپتامبر ۲۰۱۷ پس از ۲۹ سال زندان آزاد شود فاش شود. (هم اکنون او به اتهامی دیگر در زندان فلوریدا دوره محکومیت خود را می‌گذراند و تا سال ۲۰۲۱ قرار نیست آزاد شود).

 

 

فیلم White Boy Rick از دارن آرنوفسکی با بازی متیو مک‌کاناهی در نقش ریچارد ورشه جونیور نیز قرار است تا ۲۱ سپتامبر آماده اکران شود. تریلر این فیلم که شامل تعدادی تصویر آرشیوی قدیمی و مصاحبه‌های جدید روزنامه‌نگارها، افسرهای اف‌بی‌آی و متهمان است نشان می‌دهد چطور سیستم قضایی دیترویت با زیرپا گذاشتن اخلاقیات و انسانیت، موثرترین عامل محکومیت ناعادلانه ریچارد ورشه جونیور بوده است که در سال ۲۰۱۷ به عنوان قدیمی‌ترین نوجوان متهم به جرم‌های بدون خشونت شناخته شده است. در این مصاحبه‌ها عنوان می‌شود که حتی در کشورهای جهان سوم هم همچین نمونه‌ای دیده نمی‌شود.
ریچارد ورشه نوجوان نیز در بخشی از این تصاویر دیده می‌شود. جایی در مصاحبه اعلام می‌کند که من در خلاف‌هایی سهیم بودم اما فکر نمی‌کنم کاری کرده باشم که مستحق حبس ابد بوده باشم. او که نزدیک به سه دهه را در زندان گذرانده است در سال ۲۰۱۵ در یک مصاحبه از زندان تصریح کرد که گمان می‌کند حکم سنگین و ناعادلانه او به خاطر همکاری با دولت بوده است. بنابر اظهارات ورشه او در سن ۱۴ سالگی توسط DEA به خدمت گرفته شد تا اطلاعاتی از مخوف‌ترین باند مواد مخدر دیترویت، جانی کری Johnny Curry و تیمش به دست بیاورد. جالب‌تر این است که خود آن گنگسترها قبل از اتمام دوره محکومیت‌شان عفو گرفتند اما ریچارد ورشه همچنان در زندان است.
فیلم White Boy هم‌اکنون و تا قبل از انتشار عمومی آن در ۵ ژوئن بر روی آی‌تیونز قابل پیش‌سفارش است.
 
 

ترجمه و تخلیص: علی صومی
منبع

 

 

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید