skip to Main Content
بمب‌گذار ماراتن بوستون کجاست و چه می‌کندزمان تقریبی مطالعه: ۱ دقیقه

بمب‌گذار ماراتن بوستون کجاست و چه می‌کندزمان تقریبی مطالعه: ۱ دقیقه

جوهر سارنایف که به بمب‌گذار بوستون معروف است، ۳ سال پیش در می ٢٠١۵ به مرگ محکوم شد ولی حکم اعدام هنوز اجرایی نشده‌است. حکم او به دادگاه تجدید نظر فرستاده‌شد،‌ در واقع کلیه‌ی مجازات‌های محکوم به اعدام به صورت خودکار به دادگاه تجدید نظر فرستاده می‌شوند.

اکونومیست در سال ۲۰۱۴ اعلام کرد که زندانی‌های محکوم به اعدام، بیشتر به دلیل کهولت سن از دنیا می‌روند تا اعدام. طبق آمارهای موجود ۷۰ متهم محکوم به اعدام در سال ۲۰۱۱ تبرئه شده‌اند و حکم اعدام فقط در مورد ۴۳ نفر اجرایی شده‌است.

ایمن الظواهری رهبر القاعده هم هشدار داده‌است که اعدام جوهر یا هر کدام از مسلمین زندانی نتایج بدی برای ایالات متحده به‌همراه خواهد‌داشت.  جوهر سارنایف در حال حاضر در زندان ای‌دی‌اکس فلورنس نگهداری می‌شود. این زندان که به آلکاتراز معروف است، فوق امنیتی‌ترین زندان دولت آمریکا است که برای نگهداری زندانی‌های مرد خطرناکی که نیاز به مراقبت شدیدتری دارند، استفاده می‌شود. این زندان تحت نظارت اداره فدرال زندان‌های آمریکا است و در کلرادو قرار دارد. به گفته زندانیان سابق، مرگ از بودن در این زندان آسان‌تر است. او در حال حاضر در شرایط ویژه‌ای در این زندان به سر می‌برد، به طوری که امکان صحبت با هیچ کس، حتی سایر متهمین را ندارد. او ٢٣ ساعت در روز داخل زندان و ١ ساعت در هوای آزاد اما در محیطی قفس‌مانند به سرمی‌برد.

 

گفتنی است که رابل فیلیپوس نفر دوم از سه دوستی که متهم به پوشش دادن جوهر سارنایف در عملیات مزبور بوده‌اند، از زندان آزاد شده است. فیلیپوس در سال ٢٠١۵ محکوم به دروغگویی به مسئولین در مورد بمب‌گذاری سال ٢٠١٣ شد.

 

مترجم: آزاده مشکین فر

منبع

 

 

 

0 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *