Skip to main content

فیلم وایت بوی ریک در حال اکران است. این فیلم بر اساس داستان واقعی ریچارد ورشه ساخته شده است و متیو مک‌کاناهی در آن ایفای نقش می‌کند. داستان نوجوانی در دیترویت که در دهه هشتاد میلادی برای اف‌بی‌آی خبرچینی می‌کرده و در نهایت به جرم قاچاق مواد مخدر به حبس ابد محکوم می‌شود. داستان ریچارد ورشه را پیش‌تر در قسمت نهم پادکست شنیدیم.

شاید مشخص نباشد نظر نهایی منتقدان درباره‌ی این فیلم چیست، اما نظر یک نفر در مورد آن کاملا آشکار است؛ دان اسکات (Dawn Scott) خواهر ورشه در مصاحبه‌ای اختصاصی با (WXYZ) خشم شدیدش را از تصویری که این فیلم از خانواده‌ی آنها به نمایش گذاشته اعلام کرده است. در این فیلم بازیگر بریتانیایی بل پاولی (Bel Powley) نقش دان را بازی کرده و مک‌کاناهی نقش پدر خانواده، ریچارد ورشه‌ی بزرگ را بازی می‌‌کند که بچه‌ها را در محله‌ی شرقی دیت‌رویت بزرگ کرده است. در فیلم نشان داده می‌شود که او همزمان با فعالیت‌های پسرش در زمینه‌ی مواد مخدر، در خیابان به خرید و فروش اسلحه می‌پردازد.

دان می‌گوید: «ما در این فیلم به صورت افرادی سطح پایین، فقیر و نجس نمایش داده شدیم. واقعا نمی‌دونم از چه کلمه‌ای برای توصیف این تصویر استفاده کنم.»

در یکی از اولین صحنه‌های فیلم که در تریلرهای آن هم گنجانده شده است، دان نشئه شده از هروئین را می‌بینیم که با لباس زیر در خیابان با پدرش دعوا می‌کند. اعتیاد دان به هروئین یکی از مهم‌ترین خصوصیات شخصیتی او در این سریال است.

دان در مصاحبه می‌گوید: «خب آنها هیچ‌کجا واقعا نمی‌گن که این چه موادیه. اما به نظر ما میاد که منظورشون هروئین بوده. از رفتارهای شخصیت من در فیلم به نظر می‌رسه که منظور هروئین بوده. و من هیچ وقت تا حالا هروئین مصرف نکرده‌ام.»

پدربزرگ و مادربزرگ ریک و دان هم در فیلم هستند. این دو که نقش‌شان را بروس درن (Bruce Dern) و پیپر لوری (Piper Laurie) بازی می‌کنند اگرچه در خانه‌ای روبروی خانه‌ی ورشه‌ها زندگی می‌کردند، در فیلم تصویری جدا افتاده و دور از دسترس دارند. اما بر اساس گفته‌های دان تقریبا تمام آنچه از شرایط کلی این خانواده در فیلم نشان داده شده، اشتباه است.

 

او می‌گوید:‌ «این خانواده شبیه مشتی دایم‌الخمر نشان داده شده که به چیزی اهمیت نمی‌دن و دیوانه و خشن‌اند. ولی خانواده‌ی ما از بهترین آدم‌هایی هستند که شما ممکن است ملاقات کنید.» او همچنین اشاره می‌کند که پدربزرگ و مادربزرگشان به بزرگ‌کردن بچه‌ها در خانواده کمک زیادی کرده‌اند.

دان می‌گوید کسی از سازندگان فیلم با آنها مشورت نکرده است. هرچند خود مک‌کاناهی با ورشه‌ی کوچک در زندان اوکس (Oaks) ملاقاتی چهار ساعته داشته‌است.

ورشه که به وایت بوی ریک مشهور بود در سال ۱۹۸۷ در حالی که بیش از ۸ کیلوگرم مواد مخدر به همراه داشت دستگیر و نهایتا به حبس ابد محکوم شد.

در سال ۲۰۱۷ بعد از گذراندن بیش از سی سال در زندان، مورد عفو قرار گرفت اما بلافاصله به زندانی در فلوریدا منتقل شد تا حکم سه سال و هشت ماه زندانش را برای سرقت خودرو در آنجا بگذراند.

ترجمه: بهنام رضاییان مقدم

منبع

 

 

دیدگاهتان را بنویسید