Skip to main content

پنت‌هاوس آقای کوهن وقتی اولین بار درسال ۲۰۱۳ برای فروش آگهی شد با قیمت ۱۱۵ میلیون دلار گران‌ترین خانه‌ی نیویورک بود.

استیون کوهن سلطان سرمایه‌گذاری تامینی (Hedge Fund) که داستان او را در قسمت ۱۳ پادکست شنیدیم، بار اول خانه‌اش در منهتن را با قیمتی بالا برای فروش گذاشته بود و حالا قیمت مورد قبولش را ۷۰ میلیون دلار کاهش داده است. این آپارتمان ۸۴۰ مترمربعی و در حال حاضر ۱۶ اتاقه، در بخش شرقی منهتن قرار دارد و وقتی آقای کوهن ۶۲ ساله در سال ۲۰۱۳ آن را به قیمت ۱۱۵ میلیون دلار برای فروش گذاشته‌بود، گران‌ترین خانه‌ی نیویورک در زمان خود بود. او از آن زمان چندین بار تلاش کرده که خانه را بفروشد و میلیون‌ها دلار از قیمت آن کم کرده. فهرستی از قیمت و نماینده‌ی فروش خانه در این شش سال به شرح زیر است:

آوریل ۲۰۱۳: نمایندگی کورکوران (Corcoran) به قیمت ۱۱۵ میلیون دلار

دسامبر ۲۰۱۳: نمایندگی کورکوران به قیمت ۹۸ میلیون دلار

دسامبر ۲۰۱۴: نمایندگی ساوث‌بای (Sotheby) به قیمت ۸۲ میلیون دلار

ژوئن ۲۰۱۵: نمایندگی کورکوران به قیمت ۷۹ میلیون دلار

آوریل ۲۰۱۶: نمایندگی داگلاس ایلمان (Douglas Elliman) به قیمت ۷۲ میلیون دلار

سپتامبر ۲۰۱۶: نمایندگی داگلاس ایلمان به قیمت ۶۷.۵ میلیون دلار

سپتامبر ۲۰۱۸: نمایندگی داگلاس ایلمان به قیمت ۵۷.۵ میلیون دلار

ژانویه ۲۰۱۹: نمایندگی داگلاس ایلمان به قیمت ۴۵ میلیون دلار

بازار مسکن منهتن در این مدت یک چرخه‌ی کامل از رونق و کسادی را پشت سر گذاشته. آقای کوهن حتی در اوج دوران رونق دیوانه‌وار بازار مسکن در سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ نیز موفق به فروش این خانه نشد، زمانی که بازار از امروز بسیار داغ‌تر بود و قیمت‌ عمومی مسکن بسیار بالاتر.

ساختمان شماره یک بیکن کورت (Beacon Court) در سال ۲۰۰۵ ساخته شده است. همان سال، آقای کوهن دو پنت‌هاوس آن را به قیمت ۱۲.۹ و ۱۳ میلیون دلار خرید. او سپس این دو واحد را با طرحی از معمار مشهور چارلز گواثمی (Charles Gwathmey) در هم ادغام کرد. حاصل کار واحدی تماما تجملاتی است با طرحی مدرن. در طبقه‌ی اول سالن ورودی، دفتر کار، آبدارخانه و دو اتاق برای کارکنان با امکانات کامل قرار گرفته است. اتاق نشیمن در این طبقه سقفی حدودا ۷ متری دارد و دو دیوار سمت شمالی و غربی آن تماما شیشه‌ای‌اند. در طبقه‌ی بالا یک سوئیت اصلی قرار دارد که در آن یک دفتر کار، یک اتاق نشیمن و دو دستشویی و یک رختکن جانمایی شده‌اند. همچنین آشپزخانه‌ی اصلی که با سنگ‌های گرانیت مشکی تزیین شده است و یک اتاق صوت و تصویر در کنار آن نیز، در همین طبقه قرار دارند. در این ساختمان یک باشگاه ورزشی و سالن ماساژ، همچنین سالن استراحت ساکنین، مرکز تجاری و محلی برای بازی بچه‌ها دارای یک آشپزخانه‌ی مخصوص هم هست.

عکسی از استیو کوهن در اجلاس داوس – سال ۲۰۱۲

آقای کوهن موسس شرکت‌های سرمایه‌گذاری SAC Capital و Point72 است که هر دو در ایالت کنتیکت (Connecticut) محل اقامت اصلی آقای کوهن و خانواده‌اش، تاسیس شده‌اند. او در این سال‌ها چندین بار درگیر دعواهای حقوقی چه در دادگاه‌های مدنی و چه در دادگاه‌های جنایی شده است که نتیجه‌ی آنها محرومیت چند ساله‌اش از سرمایه‌گذاری برای دیگران بود. شرکت SAC Capital نیز در سال ۲۰۱۳ در یک دادگاه به انجام خرید و فروش سهام با داشتن اطلاعات درون‌سازمانی (Insider trading) اعتراف کرد و به پرداخت ۱.۸ میلیارد دلار جریمه محکوم شد.

ترجمه: بهنام رضاییان مقدم

منبع ۱

منبع ۲

 

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید